Tahtakale'de ilk Bitcoin dükkanı (Ev hanımı müşterileri de var)

İnternet üzerinden satılan sanal para Bitcoin’in dükkanı oldu. Tahtakale’de açılan kripto para dükkanının yetkilisi Çakan, ‘Ev hanımları altın günlerini Bitcoin ile yapmak istediklerini söyleyerek bize geliyor’ dedi.

Tahtakale'de ilk Bitcoin dükkanı (Ev hanımı müşterileri de var)
Paranın nabzının attığı İstanbul Tahtakale'de kripto para dükkanı da var. Bitcoin gibi çeşitli sanal paraları satan yeni açılan dükkanın yetkilisi Uğur Hakan Çakan, "İlk amacımız kripto parayla ilgili insanlara bilgi vermek. Bizim pozisyonumuz satışa ve alışa aracılık etmek. Bunun üzerinden bir aracılık komisyonu alıyoruz. Bu da şu anda yüzde 3 civarında" dedi.EV HANIMLARI BITCOIN'E İLGİ GÖSTERİYOR

Çakan, ev hanımlarının da Bitcoin'e ilgi gösterdiğini, hatta altın günü gibi Bitcoin günü yapmayı düşündüklerini söyledi. Çakan, "Bir teyzemiz geldi ve Bitcoin'le ilgili gün yapmak istediklerini söyledi. Türk yaklaşımı tamamen. Biz de zaten bunu istiyorduk. O insanlara ulaşmayı amaçlıyorduk" diye konuştu.

İnsanları metalden yapılan fiziksel Bitcoin dolandırıcılığı konusunda da uyaran Çakan, "Bu fiziksel Bitcoin'leri sanki gerçek Bitcoin'miş gibi binlerce dolara satmaya çalışanlar var. Vatandaşlar dikkatli olsun" dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5