banner29

Taksicilere ÖTV müjdesi! Süresi uzatılacak...

İzmir’e yaptığı ziyarette taksi şoförleriyle bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şoför esnafının sorunları ile yakından ilgilenerek çözüm için talimat verdiğini belirtip, taksilere yönelik Haziran 2019’a kadar geçerli olan ÖTV indiriminin uzatılmasıyla ilgili çalışma yapacaklarının sözünü verdi.

Ekonomi 07.03.2019, 15:38 07.03.2019, 15:40
Taksicilere ÖTV müjdesi! Süresi uzatılacak...

İzmir’i ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, taksi durak başkanları, taksi şoförleri ve muhtarlarla kahvaltıda buluştu.

Taksilerde Haziran 2019’a kadar geçerli olan ÖTV indiriminin uzatılmasıyla ilgili talepleri dinleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu sıkıntının çözülmesi noktasında elinden gelen gayreti göstereceğini dile getirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ile Karabağlar ilçesinde Taksi Durak Başkanları ve Taksi Şoförleri ile sohbet toplantısına katıldı.

ÖTV İÇİN SÖZ VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şoför esnafının sorunları ile yakından ilgilenerek çözüm için hemen talimat verdiğini söyleyen Çavuşoğlu, "Meclis’ten çıkan yasayla ilgili benim de katkılarım oldu. Şahsen şoför esnafımızın dertlerini dinleyip aktarıyoruz. ÖTV konusunda seçim arifesinde olduğumuz için değil haklı bir talebiniz olduğu için yakından ilgileneceğimin sözünü veriyorum. Bunlar ticari araçlar. Sağlanan kolaylıklar devam etmelidir. ÖTV’nin kaldırılmasıyla özellikle taksiciler çok lüks araçlar almış. Muğla, Kuşadası ve Antalya gibi turizmin geliştiği yerlerde lüks araçlar var. Gelen turistler memnun. Eskiden Antalya’dan Pamukkale’ye günübirlik turlar olurdu. Şimdi lüks araçlar sayesinde daha konforlu olacak" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?