banner29

Türkiye koronavirüs için İMF'den yardım istedi mi? İMF açıkladı...

IMF Avrupa Direktörü Poul Thomsen, Türkiye ve Rusya'nın koronavirüs nedeniyle yardım isteyen ülkeler arasında olmadığını söyledi.

Ekonomi 30.03.2020, 17:21
Türkiye koronavirüs için İMF'den yardım istedi mi? İMF açıkladı...

Çin'den tüm dünyaya yayılan ve özellikle Avrupa'da etkisini gösteren koronavirüsle mücadele kapsamında Uluslararası Para Fonu (IMF), 50 milyar dolarlık kaynak ayırdığını duyurmuştu. IMF, ilk kredisini de 120 milyon 900 bin dolarla Kırgizıstan'a vermişti.

Türkiye'nin yardım talebinde bulunup bulunmayacağı merak konusu olurken, IMF'den konu hakkında bir açıklama geldi. IMF Avrupa Direktörü Poul Thomsen, "Türkiye ve Rusya yardım isteyen ülkeler arasında değil" dedi.

IMF'nin internet sitesinde koronavirüs salgınının etkilerini değerlendiren Thomsen, Avrupa'nın büyük ekonomilerinin koronavirüs nedeniyle kapatmalar sonucu ayda yüzde 3 GSYH düşüşü ile karşı karşıya kaldığını kaydetti. Thomsen, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) müdahaleleri ile Avrupa İstikrar Mekanizması'nın yüksek borçlu ülkelerin krizden çıkabilmesine sağlamak için önemli olduğuna vurgu yaptı.

"1 trilyon dolarlık kredi kapasitemiz var"

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, IMF'nin destek talep edebilecek düşük gelirli ve gelişmekte olan ülkeler için acil durum finansman kaynağı ayırdığını belirterek "Üyelerimizin cömertliği sayesinde, toplam 1 trilyon dolarlık kredi kapasitemiz var. Düşük ve orta gelir gelirli ülkeler için bir IMF programına ihtiyaç duymadan ulaşabilecekleri 50 milyar dolarlık acil durum finansmanına sahibiz" demişti.

Yorumlar (3)
Günel 1 yıl önce
TÜRKÜYE~AZERBAYÇAN Halkın Allah Düşmen Tranpa İMF Mühtaç Etmesin Amerka Dollarında Şehidlerin İzi Var Virüs Savaşı Zaten Para Üçün Allah Açı Günleri Müselman Halklarından Uzak Etsin Mutluluk Bizimle Olsun
Avrupalı 1 yıl önce
Benim ve Aillemin Yaşlı Babamın ve Annemin Tüm Randevularımız iptal edildi sadece Ölümcül Rahatsızlığınız olduğunda önce Telefonla durumunu bildireceksin diyorlar Almanyada sonra yönlendiriyorlar. PARAYI GÖRÜNCE MİLLETİM (Müge)NİYE bu kadar görgüsüz oluyor
Globe Acceptance 5 ay önce
Dünya pandemisi nedeniyle. Şu anda faiz oranımızın% 4 oranında düşürüldüğü bir kredi teklif planındayız.
Bizimle bugün şu adresten iletişime geçebilirsiniz:

info_globeacceptance@aol.com
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?