banner5

banner29

Ülker ailesinde görev değişimi! Holdingi yeğenine devretti...

Yıldız Holding'de, üst düzey görev değişimi yapıldı. Murat Ülker, 20 yıldır sürdürdüğü Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yeğeni Ali Ülker'e devretti.

Ekonomi 29.01.2020, 19:18
Ülker ailesinde görev değişimi! Holdingi yeğenine devretti...

Başta Ülker olmak üzere bünyasinde pek çok şirketi barındıran Yıldız Holding'de görev değişimi yaşandı. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, görevini yeğeni Ali Ülker'e devretti. 20 yıldır Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Murat Ülker, kararı yönetim kurulu toplantısında açıkladı.

YILDIZ HOLDİNG’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

Murat Ülker görev devri ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Çok şükür 60 yaşında sağlıklı ve huzurluyum. 2000 yılında Sabri Ülker Bey’den devraldığım başkanlığı, kesintisiz 20 yıl sürdürdüm. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı güvenle Ali Ülker’e devrediyorum. Ben kendisinin başkan olduğu yönetim kurulunda üye olarak çalışacağım. Aktif iş hayatıma, holdinge bağlı şirketlerde devam edeceğim.

Bugün, 63 bin 500 kişinin çalıştığı global bir Türk şirketi haline gelen grubumuz, başkanlığımda on bir misli büyüdü ve atıştırmalık alanında dünyada üçüncü sıraya yükseldi. Artık Yıldız Holding daha sağlıklı bir mali bünyeye sahiptir. Yeni bir anayasası vardır. Global atıştırmalık ve yerel perakende iki ana iş koludur. Eminim yeni dönemde de ülkemizde ve dünyada yeni girişimlerin peşinde koşacağız.”

Murat Ülker, Yıldız Holding Yönetim Kurulu başkanlığını devrettiği yeğeni Ali Ülker ile uzun yıllardan bu yana holding şirketlerinin yönetim kurullarında birlikte çalışıyordu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?