Yerli otomobil projesi durduruldu mu? Bakan Varank'tan flaş açıklama!

Yerli otomobil projesi ile ilgili açıklamada bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Planlandığı gibi 2022'nin sonunda biz bu araçları yollarda göreceğimize inanıyoruz" dedi.

Yerli otomobil projesi durduruldu mu? Bakan Varank'tan flaş açıklama!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir televizyon programında yerli otomobiil projesiyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

2022'DE YOLLARDA

Yerli otomobil projesini bir fırsat penceresi olarak gördüklerini söyleyen Bakan Varank "Bu projeyi Türkiye'ye dünya otomobil piyasasına sokacak bir proje olarak görüyoruz. Dolayısıyla biz bu projeyi katma değerli ekonomi üreten gelecekteki planlamalarında çok önemli bir yere oturtuyoruz. Koronavirüsten dolayı tabi ki bir kaç haftalık küçük sarkmalar olabilir. Şu anda proje planlandığı şekilde devam ediyor. Fabrika ile ilgili zeminde beklenilenden biraz daha fazla çalışma olacak yakında temellerinin atılmasını bekliyoruz. Planlandığı gibi 2022'nin sonunda biz bu araçları yollarda göreceğimize inanıyoruz. Türkiye'nin Otomobilini gururla Türkiye'nin yollarında görebileceğiz." dedi.

Yerli otomobilin fiyatıyla ilgili de konuşan Bakan Varank, "Tabiki bir avantajı olacak ama dünya ile rekabet edebilecek bir fiyat politikası uygulamak üzerede arkadaşlarımız çalışıyorlar. Ama bugünden şöyle olacak böyle olacak demek doğru olmaz. Bu elektrikli bir araç çok büyük bir avantaj sağlıyor. Şarj istasyonları şuandaki ihtiyaçların çok çok üzerinde çok çeşitli lokasyonlarda var." açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 16:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
CAN MAHMUT ATILGAN
CAN MAHMUT ATILGAN - 1 ay Önce

Hayırlısı -Amin-İnşaAllah-

SIRADAKİ HABER

banner5