Dogecoin destekçisi Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, McDonald’sa çağrıda bulundu. Musk, McDonald’s'ın Dogecoin kabul etmesi durumunda televizyonda, restoran zincirinin bilinen çocuk menüsü happy meal yiyeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele’nin de, piyasalarda yaşanan düşüşü ti’ye alarak profil fotoğrafını, kendisini Mcdonald’s çalışanı bir kişiymiş gibi gösterdiği bir görsele çevirmesinin ardından şimdi de Elon Musk’tan bir McDonald’s mesajı geldi.

Özellikle 2021 yılının başlarında attığı Dogecoin ve Bitcoin tweet’leriyle kripto para piyasasında müthiş bir etki bırakan, hem çıkışlarda hem de düşüşlerde ciddi rol sahibi olan Tesla CEO’su, Uzmancoin'in aktardığına göre, McDonald's’ın Dogecoin kabul etmesi durumunda televizyonda happy meal menüsü yiyeceğini açıkladı.

Happy Meal, ünlü restoran zincirinin en çok tercih edilen çocuk menüsü olarak biliniyor. Musk’ın tweet’i yine binlerce retweet alırken, gönderinin altına da McDonald's’ın bir an önce Dogecoin kabul etmesi gerektiği yönünde de mesajlar yazıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'a gitti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'a gitti

Kripto para piyasalarında yapılan McDonald's esprilerinin ardından ünlü restoran zinciri de bu duruma kayıtsız kalamamış ve “Twitter’ın kripto hesapları nasılsınız?” diye bir tweet atmıştı.