Kamuda hafta sonu barış mesaisi

9 milyon 500 bin kişinin imar barışından faydalandığını açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugün ve yarın tüm kamu bankalarının imar barışı için açık olacağını söyledi. Bankalar bu hafta sonu, 10.00-16.30 saatleri arası hizmete devam edecek.

Kamuda hafta sonu barış mesaisi

İmar barışına yönelik son rakam Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan geldi. Trabzon Valiliğini ziyaret eden Bakan Kurum, burada yaptığı açıklamada, “Bugün için yaklaşık 9 milyon 500 bin vatandaşımız imar barışından faydalandı. Toplam yaklaşık 14 milyar liralık bedel ödendi” bilgisini verdi. İmar barışına ilişkin sürecin 31 Aralık’ta tamamlanacağını hatırlatan Kurum, imar barışı sürecinden vatandaşların hafta sonu da faydalanabileceğini söyledi. Kamu bankaları 29-30 Aralık’ta 10.00-16.30 saatleri arasında açık olacak. 81 ilde yeterli sayıda şube ile imar barışı ödemeleri kabul edilecek.

Sürecin uzatılmasına ilişkin ciddi talepler olduğuna da dikkat çeken Bakan Kurum, “Bunu biz 31 Aralık’ta inşallah değerlendirmiş olacağız. Ancak 31 Aralık’a kadar vatandaşımız ödemelerini kamu bankalarına yapabilecek. Diğer özel bankalarımızla da görüşmeleri sürdürüyoruz, bunun hem bakanlığımız internet sitesinde hem de bankalarımızın sitelerinde duyuruları olacak” bilgisini verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5