Emre Belözoğlu hala ümitli! "Hiçbir şey bitmedi!"

Emre Belözoğlu, Alanya'da bırakılan 2 puanın ardından, "Hiçbir şey bitmedi. Allah'ın izniyle sonuna kadar bu yarışı devam ettireceğiz" dedi.

Spor 29.04.2021 - 23:46 29.04.2021 - 23:46

Süper Lig'in 38. haftasında Aytemiz Alanyaspor ile Fenerbahçe 0-0 berabere kaldı. Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlu, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Emre Belözoğlu "Alanyaspor'u ve Çağdaş (Atan) hocayı tebrik ediyorum. Sezon başından beri inandıkları bir sistemde devam ediyorlar. Belki ligimizin en doğru parselizasyonuna sahip ekibi. Tekrar ediyorlar, tekrar ediyorlar. Maçın birinci dakikasından 90. dakikasına kadar istikrarlı oynamaya çalıştılar. İyi bir takım. Onları tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Hiçbir şey bitmedi"

Emre Belözoğlu "Şampiyonluk yolunda kesinlikle kazanmamız gereken bir maçtı. Oyunun birinci devresinde oyunu oturttuğumuz net dakikalar vardı. Karşımıza çıkan önemli opsiyonlarımız da oluştu. 10 kişi kalıncaya kadar bunları değerlendirseydik maçı bize daha yakın görüyordum. 10 kişi kaldığımız periyottan sonra, yine de bildiğimiz inandığımız oyunu oynamaya çalıştık. Takımımız adına söyleyebileceğim şey oyuncularım elinden geleni gösterdiler. 1 puan için üzgünüz. Kazanmak için gelmiştik. Hiçbir şey bitmedi. Net bir şekilde camiamızın ve oyuncularımızın bunu bilmesini istiyorum. Allah'ın izniyle sonuna kadar bunu devam ettireceğiz" sözleriyle değerlendirdi.

"11'e 11 oynasaydık pozisyonlar da bulabilirdik"

10 kişi kalmalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Belözoğlu "Oyunla alakalı bir plan yapıyorsunuz. Bu oyuna bazen yansıyor, bazen yansımıyor. Mevcut ikinci planımıza geçmeden 10 kişi kaldık. 10 kişi kalmadan önceki dönemde oyun bize dönmüştü. 10 kişi kalmasaydık, en azından rakibe bu kadar topu vermezdik. Onların zaaflarına iyi çalışmıştık, 11'e 11 oynasaydık pozisyonlar da bulabilirdik" şeklinde konuştu.

 "Futbolda her şey bir anda tersine dönebiliyor"

Şampiyonluk şanslarıyla ilgili soruya da yanıt veren Emre Belözoğlu "Şansa inanmadığımı söyledim. Her şey nasip kısmet. Sonuna kadar devam edeceğiz. 4 tane zorlu maçımız var. Herkes birbirine saygı duymalı. Futbol çok değişken bir oyun. Futbolda her şey bir anda tersine dönebiliyor. Son 4 haftayı bu camiaya layık bir şekilde oynayacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@