Enes Batur ne yapmak istiyor?

Video paylaşım sitesi Youtube'da Türkiye'de en fazla aboneye sahip olan Youtuber olan ve bu yıl önce Altın Kelebek ödülüne layık görülen, sonra ödülü çocuk istismarı olan onlarca videosu yüzünden imza toplatılarak geri alınan Youtuber'ın şımarık çocuğu Enes Batur ne yapmak istiyor? HaberVakt'i Enes Batur karakterinin arka planını sizler için araştırdı!

Gündem 15.08.2018 - 15:39 15.08.2018 - 15:39

Günümüzün en büyük dijital medya platformlarından biri olan YouTube şüphesiz ki çocuklar ve gençlerin fazlaca ilgisini çekiyor ve vaktini alıyor. Kaçınılmaz bir ilgi alanı olarak YouTube çoğu kez ebeveynlerin, çocukların vakitlerini boşa harcadıkları yönünde endişelenmelerine de sebep oluyor.
Youtube'un en ünlü, primci ve kimilerine göre ''şımarık ve ukala'' çocuğu Enes Batur Sungurtekin daha önce birçok kez farklı konularda ilgiyi ve tepkileri üzerine çekmeyi başardı. Kimini bile isteye, kimini de yanlışlıkla da olsa pirim yaptı ve sonunda ne olursa olsun ay sonu izlenme oranlarına göre parası dolar olarak hesabına tıkır tıkır yattı. Bizim tepki dediğimiz şeyi kendisi her defasında prim olarak gördü ve izlenme sayısını her geçen gün katlandı. Bir kısım youtuber'lar için reklamın iyisi kötüsü olmazdı çünkü! Siyasilerinde tepkisini çeken ve günlerdir ülkece içinde bulunduğumuz ekonomik savaşı görmemezlikten gelerek, hassasiyetlerin ön plana çıkması gereken bu süreçte, subliminal mesajlarla gençlerin beynini uyuşturmaya devam edenler arasında Enes Batur'da mı var?

En son yayınladığı videoda milletin aklı ile dalga geçer gibi USA baskılı t-shirt giyen veya giydirilen Youtuber, Amerika'daki patronlarına itaatini mi ispatlıyor? sorusunu akla getirecek paylaşımlarda bulunmaya devam eden Enes Batur Sungurtekin bu durumun farkında mı bilmiyoruz!

Suç işliyorsunuz!
Bakanlıktan yapılan açıklamada, son günlerde Türkiye ekonomisine yönelik dolar kuru manipülasyonu ile olumsuz algı olusturmayı hedef alan sosyal medyada yapılan paylaşımların, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca takip edildiği ve gerekli yasal işlemlerin hassasiyetle yürütüldüğü bilinen bir gerçekken yapılan açıklamada, "Sosyal medya üzerinden dolar kur yükselişini provoke edici ve algı oluşturacak şekilde 07 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla paylaşım yapan 346 sosyal medya hesabı tespit edilmiş, konu ile ilgili adli tahkikata başlanmıştır." ifadelerine yer verilmişti!

Enes Batur'lar görmemezlikten mi geliyor bilinmez ama, ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz.

Haber Vakti olarak sesleniyoruz: Bugün pasaportunu taşıdığın bu ülke için bir iyilik yap ve ister propagandanı sonlandır, istersen güzel bir video çekip bizi utandır. Amcan ile 1980-1990 doğumluları videolarına güzel çekiyorsun temiz adam vesselam, etliye sütlüye dokunmaz, kendinde 2000-2010 doğumlulara hitap ediyor ve ciddi bir kitlen var, ülkece Youtube'un bir numarası olmanı ve başarını takdir ediyoruz, istediğimiz şeyler kendimiz için değil devletimiz için. Milliyetçi, vatansever halkın yüksek oranda yaşadığı Adana'da -her ne kadar Antalya'da yaşasan da- şırdan, mumbar yiyen adamsın sonuçta.
Halimizden anlamanı ümit ediyoruz. Cem Yılmaz'ın Gora filminde bir replik vardı hatırlar mısın "fazla dikkat çekiyorsun, yapma!" Gözünü, kulağını kapattığın şu süreçte seni biraz bilgilendirmek için videolar paylaşacağız. Ülkece hassasiyetimizi anlamanı umuyoruz!

Amerika'daki patronlardan talimat mı geldi? Enes Batur ekonomistliğe mi soyunuyor? sorusunu sorduran paylaşım!


[video width="1280" height="720" mp4="http://www.habervakti.com/images/haberler/2018/10/1212.mp4"][/video]

Senin USA tişörtü giyip ve şu anda 10.000 TL niz 1 ay sonra 15.000 TL olacak dediğin ve ekonomistliğe soyunduğun bu süreçte ülkede şu olaylar yaşanıyor.İşte Türkiye’ye ekonomik saldırının nedeni ve Erdoğan’ın tarihi resti
 


[video width="640" height="360" mp4="http://www.habervakti.com/images/haberler/2018/08/08-Wi-Fi-Low.mp4"][/video]

Başkan Erdoğan, ekonomik savaşın arkasındaki nedenleri tek tek açıkladı. Erdoğan, 15 Temmuz'da teslim alamadığı Türkiye'yi bu kez ekonomik darbeyle çökertmek isteyen ABD'ye rest çekti.

Erdoğan'dan ABD'nin elektronik ürünlerine flaş boykot çağrısı

[video width="1280" height="720" mp4="http://www.habervakti.com/images/haberler/2018/08/3.mp4"][/video]

Başkan Erdoğan bugün, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından ATO Congresium'da düzenlenen "İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu"nda çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'ABD'nin elektronik ürünlerine boykot uygulayacağız. Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemize Venüs Vestel var. Biz bunları uygulayacağız.' diye konuştu.

Çocuklar Enes Batur’u neden bu kadar çok izliyorlar? sorusunu sorduğumuzda medyaya yansıyan hakkındaki haberlere ise sonraki haberlerimizde bakalım diyoruz.


HABERVAKTİ.COM / ÖZEL HABER

Yorumlar (1)