Engin Nurşani kimdir? Engin Nurşani'nin hastalığı ne?

Engin Nurşani, yakalandığı kanser hastalığı sebebiyle gündeme oturdu. Gaziantepli olan olan Engin Nurşani babası Aşık Ali Nurşani'nin türküleriyle büyüdü ve 10 yaşından türkü söylemeye başladı. İşte merak edilen, Engin Nurşani kimdir? Engin Nurşani'nin hastalığı ne? sorularının cevapları.

Dosya 28.07.2019 - 17:13 28.07.2019 - 17:13 Bülent Deniz

ENGİN NURŞANİ KİMDİR?

Asıl ismi Engin Ayhan olan ve 1984 yılında Almanya Krefeld'de dünyaya gelen Engin Nurşanin, annesi Alman vatandaşı Angelika Ayhan, babası ise Ozan Aşık Ali Nurşani’dir.  Babası aslen Gazianteplidir.

Engin nurşani tahsilini Almanya'da tamamlamıştır. Lise mezunu olan Nurşani, Doğumundan bu güne baba Aşık Ali Nurşani'nin türküleriyle büyüdü. 6 yaşında saz çalmaya başladı ve babasının desteği ile kendini geliştirdi.

10 yaşlarında ise bağlama çalmaya ve türkü söylemeye başlayan Nurşani, o dönem babasıyla birlikte bir çok konserde sahne aldı. Yıllar içerisinde kendini daha da iyi yetiştiren nurşani 17 yaşında albüm çıkarmak istedi. Babası Ali Nurşani 45 yıllık emeğinin karşılığını alamadığını söyleyip oğlununda aynı şeyleri yaşamasını istemediği için ilk etapta buna karşı çıktı. Ama Engin Nurşani babasının haberi olmadan yine babasının daha önce çalıştığı bir plak şirketiyle anlaştı ve albümü çıkardı. "Beni Türk halk müziği sevdalısı yapan da Babam Aşık Ali Nurşani olmuştur" diye de ekliyor.

ENGİN NURŞANİ'NİN HASTALIĞI NE?

Ozan Ali Nurşani, 2019 yılının temmuz ayında oğlu Engin Nurşani'nin gırtlak kanserine yakalandığını ifade etmiştir.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@