Erbakan'ın 38 yıl önce düzenlediği Büyük Kudüs Mitingi

6 Eylül 1980 tarihinde Konya'da Kudüs için gerçekleştirilen dev mitingin üzerinden 38 yıl geçerken Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, anlamlı bir paylaşımda bulunarak “O gün verdiğimiz Kudüs özgür olana dek çalışma sözümüzün, bugün de aynı inançla arkasındayız” ifadelerini kullandı.

Siyaset 07.09.2018 - 14:06 07.09.2018 - 14:06 Bülent Deniz
6 Eylül 1980 tarihinde Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan liderliğinde Büyük Kudüs Mitingi gerçekleştirilmiş ve Siyonist İsrail Rejimi’ne meydan okunmuştu.

Siyonist İsrail Rejimi, 23 Temmuz 1980’de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmiş, söz konusu küstah karar 30 Temmuz 1980 tarihinde Knesset’te onaylanmıştı.

İşgalci İsrail Rejimi’nin Kudüs’e ilişkin küstah adımına tepki olarak Konya’da dev bir miting düzenlenmişti. Gerçekleştirilen Büyük Kudüs Mitingi’ne çok sayıda vatandaş katılmıştı.

38 yıl önce bugün düzenlenen dev mitinge Konya başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinden vatandaşlar akın ederken Kudüs’ün İslam toprağı olduğu haykırılmıştı.“VERDİĞİMİZ SÖZÜN ARKASINDAYIZ”

6 Eylül 1980 tarihinde Konya’da Kudüs’ün özgürlüğü için gerçekleştirilen mitingin üzerinden 38 yıl geçerken Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, sosyal medya hesabı aracılığıyla anlamlı bir paylaşımda bulundu.

Büyük Kudüs Mitingi’nin 38. yıldönümü olduğunu ifade eden Sevim, “O gün verdiğimiz Kudüs özgür olana dek çalışma sözümüzün, bugün de aynı inançla arkasındayız” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sevim söz konusu paylaşımını “Biz biliyor ve inanıyoruz ki Kudüs özgür olunca, zulüm tutsak kalacaktır” ifadeleriyle sonlandırdı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim’in paylaşımı şu şekilde:
Bugün Büyük #Kudüs Mitingi'nin 38. yıl dönümü...

O gün verdiğimiz Kudüs özgür olana dek çalışma sözümüzün, bugün de aynı inançla arkasındayız.

Biz biliyor ve inanıyoruz ki Kudüs özgür olunca, zulüm tutsak kalacaktır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@