Erdoğan: Birileri bizi sapık din ihtiyaçlarına mahkum etmeye çalışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Modern Hasan Sabbah'ların sapık ve sapkın din anlayışlarıyla evlatlarımızı efsunlamasına, neo Haşhaşilere çevirmesine izin vermemeliyiz" dedi.

Siyaset 13.03.2018 - 19:03 13.03.2018 - 19:03 Bülent Deniz
Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İyilik Ödülleri Programı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Allah'ın selamı, rahmet ve bereketi hepimizin üzerine olsun. 4. Uluslararası İyilik Ödülleri vesilesi ile dünyanın farklı kıtalarından Türkiye'ye teşrif eden bütün misafirlerimize hoşgeldiniz diyorum. Bu yıl dördüncüsünü tevdi edeceğimiz İyilik Ödülleri'nin ve İyilik Haftası'nın ülkemiz milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.

Bundan 4 sene önce dünyayı iyilik değiştirecek sloganıyla bu çalışmaya öncülük eden Diyanet İşleri eski Başkanımız Mehmet Görmez hocamıza da gayreti için şükranlarımı sunuyorum.

"İnsanlığı utandıran haberlere rağmen sevindik"

Ödülümüz, Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın da en prestijli projelerinden biri haline geldi. Bu ödüller vesilesiyle bizler de birbirinden değerli hayır faaliyetlerinden haberdar olduk. Etrafımızda yaşanan onca savaşa, şiddete, insanı insanlığından utandıran vahşet haberlerine rağmen sevindik, umutlandık. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

"Vefa ödülünün Mehmetçiklerimize takdim edilmesinden memnuniyet duydum"

Vefa ödülünün milletimizin gözbebeği, istikbalimizin ve istiklalimizin teminatı kahraman Mehmetçiklerimize takdim edilmesinden de büyük bir memnuniyet duydum. TSK gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla vatanımızın güvenliğini temin ediyor.

"3400 teröristi etkisiz hale getirdik"

Son birkaç gündür Afrin'den yansıyan insanlık dışı manzaraları sizler de görüyorsunuz. Sivilleri canlı kalkan olarak kullanan, kurduğu tuzaklarla çocukları katleden terör örgütünün makyajı tel tel dökülüyor. Şu ana kadar 3400 teröristi etkisiz hale getirdik. frin'e girdik giriyoruz, çok fazla bir şey kalmadı ama biz işgal için girmiyoruz. Biz, Afrin'i oraların gerçek sahiplerine teslim etmek için giriyoruz.

"Afrin'i, Münbiç'i Suriye'nin kuzeyini temizleyeceğiz"

İnsanlıktan, adalet ve merhametten taviz vermeden, hakkımızda yürütülen kara propagandaya aldırmadan Afrin'i, Münbiç'i ve Suriye'nin kuzeyini bu katil sürülerinden tamamen temizleyeceğiz.

"Mehmetçiklerimiz ve ÖSO bölge halkının geleceğini de kurtarıyor"

Batı medyasında moda ikonu edasıyla pazarlanan teröristlerin vahşi, gaddar ve katil yüzleri ifşa oluyor. Mehmetçiklerimiz, Özgür Suriye Ordusu ile beraber teröristlerden temizlediği her toprak parçasıyla bölge halkının geleceğini de kurtarıyor. DEAŞ bahanesiyle coğrafyamıza biçilmeye çalışılan kefeni, Allah'ın izni, milletimizin duası, kahraman askerlerimizin mücadelesi ile inşallah paramparça ettik, ediyoruz.

"Yardım kuruluşlarımız tüm insanlığın yüzünü ağarttı"

Birileri, mazlumların kanı ve gözyaşı üzerinden semirmeye çalışırken, bizim kuruluşlarımız Suriye'den Irak'a kadar tüm insanlığın yüzünü ağarttı. Birileri Suriye'ye binlerce kamyon dolusu silah gönderirken, Türkiye Diyanet Vakfımız oraya binlerce kamyon dolusu insani yardım gönderiyor. Dünyaya sesleniyorum: Siz ne yapıyordunuz?

"Sivilleri hedef alsaydık Afrin çoktan düşmüştü"

Bize akıl vermeye kalkıyorlar, sivil insanlar ölüyor diyorlar. Biz sivilleri hiçbir zaman hedef almadık. Eğer sivilleri hedef alsaydık Afrin çoktan düşmüştü. Birileri Suriye'de terör örgütlerine yardıma giderken Türkiye Diyanet Vakfı ve askerlerimiz orada yaraları sarıyor.

"İslam'ı anlatırken çok daha dikkatli olmaları gerekiyor"

Hem dinimize yönelik saldırıların hem de İslam'a ve Müslümanlara olan ilgilinin arttığı bir dönemde, hocalarımızın irşat vazifelerini ifa ederken ve İslam'ı anlatırken çok daha dikkatli olmaları gerekiyor.

"Birileri bizi sapık din ihtiyaçlarına mahkum etmeye çalışıyor"

Birileri bizi ısrarla FETÖ ve DEAŞ'ın, Boko Haram'ın temsil ettiği sapık din anlayışlarına mahkum etmeye çalışıyor. İslam dünyası büyük bir sınav veriyor.

Modern Hasan Sabbah'ların sapık ve sapkın din anlayışlarıyla evlatlarımızı efsunlamasına, neo Haşhaşilere çevirmesine izin vermemeliyiz.

Birileri bizi kendi dinimizin kavramlarıyla, kendi dinimize mensup gözüken kadrolarla vurmaya çalışıyor. 'Yanlışın en tehlikelisi doğruya en yakın olandır' derler. Fark edilmesi en zor düşman bizim gibi giyinen, konuşan, görünendir. Mesele, beyaz pirincin içindeki beyaz taşı bulup çıkarmaktır.

Dün bir uçak kazasında ölen 11 vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bu sabah Çorum'da bir trafik kazasında 11 ölümüz var. Onlara da Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.

TRT Haber

Yorumlar
Anastasiadis, Türkler'i tehdit etti!
Başörtülü kadına çirkin saldırı: 'AK Parti'nin köpeğisin, kapalısın diye namuslu musun?'
Medyascope'u fonlayan vakfın başkanı TSK'nın gizli bilgilerini ABD için istemiş!
Ruşen Çakır'ın 2005 yılında yaptığı haber, başına geldi!
Yunanistan’da aşı karşıtları polisle karşı karşıya geldi
'Çocuk haczi ve genç evlilik sorununa karşı 4 maymunu oynamayın'
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya' mesajı! "Kıyamete kadar eksik olmayacak"
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@