Erdoğan: Bu adam korkak, pısırık!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya mitinginde konuşuyor. CHP'yi ve partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştiren Erdoğan, "Geldiğimiz nokta itibarıyla Türkiye'de artık muhalefet açığı değil devşirme muhalefet sorunu vardır" dedi.

Siyaset 06.03.2019 - 15:46 06.03.2019 - 15:46

Malatya mitinginde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde YPG'ye destek veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu vardı. Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştiren Erdoğan, "Bu adam korkak, ürkek, pısırık. Şimdi de terör örgütünün başındakileri yanına aldı.Bay Kemal Güney Doğu'da hiçbir yerde yok. Sözde İYİ Partiyle bu noktada iyi birleştiler. YPG terör örgütüne sahip çıkıyor. Bay Kemal terör örgütünün ülkemiz için bir tehdit oluşturmadığını iddia ediyor. Şimdi ben soruyorum Bay Kemal bu katil sürüsünü kanarya severler derneği gibi mi görüyor? Bu örgütün ülkemizdeki eylemlerinden dehaberin yok? Güvenpark'ta vahşice katledilen vatandaşlarımızdan da mı haberin yok? Hiç bir şeyden haberin yok. 9 kere mağlup oldun yine koltukta oturuyorsun. Kendi ülkesinin gerçeklerinden, tehditler ve tehlikelerden bu kadar uzak bir muhalefet partisi dünyanın hiçbir yerinde yok." ifadelerini kullandı.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında satır başları;

"10 aylık hasretin ardından tekrar Malatya'dayız.Daha önceki seçimlerde olduğu gibi yine bizi yalnız bırakmadınız. Rekor bir oyla Cumhur İttifakı'nı bağrınıza bastınız. Bizde millete efendilik yoktur, hizmetkarlık vardır. Bizim siyasi anlayışımız bellidir. Bizde sandıktan çıkan her oya sorumlulukla bakmak vardır.  Sizlerden 31 Mart günü sandıklara gözünüz gibi bakmanızı istiyorum.Bölücü terör örgütünün birlikte olduğu CHP, sözde İYİ Parti, Saadet 4'lü çete 31 Mart'ta sandıklarda Osmanlı tokadı vurmaya var mıyız?

ŞİMDİ GEÇMEMİZ GEREKEN TEK BİR ENGEL VAR

Sizlerin emanetine asla halel getirmeyeceğiz. Tevazumuzdan hizmet aşkımızdan kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Türkiye'yi şahlandırma mücadelemizi kesintisiz bir şekilde devam edeceğiz. Şimdi geçmemiz gereken tek engel var. 31 Mart'ı da yine zaferle neticelendirmemiz gerekiyor. Tarihi bir destek bekliyoruz. Malatya'dan sandıkları patlatmasını bekliyoruz. Sandıklara gözünüz gibi bakmanızı istiyorum. Herkesi vatandaşlık görevini yapmaya davet edeceğiz. Malatya sadece Malatya değildir. Tüm İstanbul'daki Malatyalı kardeşlerimi telefonla arayacak mısınız? Hepsini arayıp onlara bunu anlatacak mısınız? Ülkemize yine bir demokrasi şöleni yaşatacağız. 

RAHATSIZ OLUYORLAR

Suriye'nin kuzeyindeki terör koridorlarıyla nasıl mücadele edeceğimize dair tek bir fikir bile geliştirmiyorlar. Bırakın mücadelemize destek vermeyi, çoğu zaman menfaatlerimizi korumak için attığımız adımlardan rahatsız oluyorlar. Karadeniz'de Ege'de Akdeniz'de mücadeleleri yaşanıyor haberleri yok. 

YUNAN GAZETELERİNE MANŞET OLUYORLAR

Türkiye tarihinde ilk kez kendi gemileriyle Doğu Akdeniz’de doğal gaz arıyoruz. CHP bunu bile dillerine doluyor. Meclis kürsüsünde Rumlarla aynı dili konuşup Rum tezlerine sözcülük yapıp Yunan gazetelerine manşet oluyorlar. Milli hassasiyetleri bir tarafa bırakırsanız oradan oraya savrulmaktan kurtulamazsınız. CHP cehaletle gaflet arasında gidip gelmektedir. Mevcut yönetim altında CHP, milli irade düşmanları tarafından kullanılan bir koçbaşına dönmüştür.

BU ADAM KORKAK, BU ADAM PISIRIK

Bugün CHP tarihinin en büyük kimlik bunalımını yaşamaktadır. 15 Temmuz gecesi 23.15 Atatürk Havalimanı’nda darbecilerle anlaşarak tankların arasından geçip Bakırköy Belediyesi’ne giden sensin Bay Kemal. 01.15’te ben, damadım, eşim, kızım, torunlarımla Atatürk Havalimanına indim. On binler orada. Bay Kemal 2 saat önce tankların arasından geldi geçti dediler.Bu adam korkak, ürkek, pısırık. Şimdi de terör örgütünün başındakileri yanına aldı. Bakınız Güneydoğu’da, Doğu’da Bay Kemal hiçbir yerde yok İstanbul’da falan da terör örgütünün desteklediği HDP oralarda yok. 82 milyonun huzurunda YPG terör örgütüne sahip çıkıyor. Ülkemiz için tehdit oluşturmadığını iddia ediyor.

BURADAN KILIÇDAROĞLU'NA SORUYORUM...

Bay Kemal 23 tır dolusu silahla donatılan, binlerce insanı katleden Suriye’de bir katil sürüsünü CHP Genel Başkanı kanarya sevenler derneği gibi mi görüyor. YPG bize saldırmaz diyen Bay Kemal’e soruyorum bu örgütün ülkemizdeki eylemlerinden de haberin yok. AB PKK’yı terör örgütü ilan ediyor. Ya sen? Kanaryalar derneği mi ilan ediyorsun. YPG’nin şehit ettiği güvenlik görevlilerinden haberin yok mu? Ya sen menem insansın? Hiçbir şeyden haberin yok. 9 kere mağlup oldun, yine koltukta oturuyorsun. YPG’nin Çalık camiinde şehit ettiği kardeşlerimizden de mi habersizsin. Kendi ülkesinin gerçeklerinden bu derece habersiz bir muhalefet partisi olmaz.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@