Erdoğan hızlandırılması talimatını vermişti! Geri sayım başladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele nedeniyle geçtiğimiz günlerde 'Yapımını hızlandırın' talimatı verdiği 2 bin 682 yataklı Başakşehir Şehir Hastanesi'nde açılış için geri sayım başladı.

Gündem 17.04.2020 - 13:57 17.04.2020 - 13:57

Açılışa 3 gün kala kara yolları ortaya çıktı. İmamoğlu yollar için 'yapamayız' demişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kaynak yetersizliğini gerekçe göstererek yarım bıraktığı Başakşehir Şehir Hastanesi'nin kara yolu bağlantıları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından üstlenilmişti. Söz konusu kara yolları hastanenin açılışını 3 kala gün yüzüne çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında açılışı öne çekilen Başakşehir Şehir Hastanesi’nin açılışına 3 gün kala yolları ortaya çıktı.

Yolların büyük kısmı tamamlanırken kalan kısımlar için ise yürütülen hummalı çalışmalar havadan görüntülendi.

Açılışına 3 gün kalan hastanenin yollarındaki büyük kısım tamamlandı.

Yolların kalan kısmı için hummalı şekilde yürütülen çalışmalar sürüyor havadan görüntülendi.

Havadan çekilen yapımı biten hastanenin yollarının da büyük bir kısmının tamamlandığı görüldü.

Görüntülerde açılışa gün sayan şehir hastanesinde iş makinelerinin kalan yolların tamamlanması için çalıştığı görülüyor.

CHP’li Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığını yürüttüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi dünyanın ölümcül bir salgın sınavından geçtiği şu sıralarda Türkiye'nin 3. ve İstanbul'un en büyük hastanesi olarak inşa edilen İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi'nin bağlantı yollarını yapmayacağını açıklamıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) kaynak yetersizliği nedeniyle yarım bıraktığı yolu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üstlenmişti.

Yorumlar (1)