Erdoğan o isme CHP'nin başına geç mi dedi? CHP'den flaş açıklama!

Sözcü Gazetesi’nde kalem oynatan Rahmi Turan bugünkü yazısında, CHP'den ismini açıklamadığı bir kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü ve Erdoğan'ın CHP genel başkanlığı konusunda bu isme yardımcı olmayı teklif ettiğini öne sürdü. Turan'ın bu iddiasına ilişkin CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, açıklamalarda bulundu.

Gündem 20.11.2019 - 17:14 20.11.2019 - 17:14

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın 'Müthiş bir haber!' başlığıyla yayınlanan yazısı CHP'yi karıştırdı.

Turan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na yakın bir kaynağına dayandırdığı yazısında, CHP’li çok önemli bir ismin Külliye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü, Erdoğan’ın CHP’li bu isme, "Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir. Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!" dediğini iddia etti.

SEZGİN TANRIKULU'NDAN ÇARPITMA

Konuya ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Sözcü Gazetesi’nde kalem oynatan Rahmi Turan’ın iddiası üzerinden algı operayonu yapmanın derdine düştü.

CHP Genel Başkanını, Cumhurbaşkanı Erdoğan atıyormuş gibi ifadeler kullanan CHP'li Tanrıkulu, "Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı'nı tayin etme gibi bir görevi yok" dedi.

"SAYIN CUMHURBAŞKANI BU KONUDA AÇIKLAMA YAPMALI"

Tanrıkulu'nun konuyu çarpttığı açıklamaları şu şekilde:

"Ben de gazetede okudum. Rahmi Turan, tecrübeli bir gazeteci. Herhalde sağlam bir kaynağa dayanmadan bunu yazmaz. Bu kişinin kim olduğundan öte Sayın Cumhurbaşkanı'nın sözleri vahim. Görüştüğü muhatabına söylediği 'sen niye aday olmuyorsun? Aday ol, seni destekleyelim.' sözleri doğruysa, bu çok vahim bir iddia. Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda açıklama yapmalı. CHP Genel Başkanı'nın kim olacağına kurultay karar verir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın CHP Genel Başkanı'nı tayin etme veya o süreci etkileme gibi bir görevi yoktur, siyasi teamüllerde de böyle bir şey olmamıştır. Bunu tersinden okuduğumuzda, Genel Başkanımızın nasıl etkili bir siyaset yaptığı ortaya çıkmaktadır."

Kaynak: Yeni Akit

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@