Erdoğan üzerinden rant, muhaliflere hakaret!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya'da Şeb-i Arus törenindeki konuşmasını yayınlayan iktidara yakın bir tv kanalında tartışmalı ve skandal olarak tabir edilebilecek bir reklam yayınlandı. Erdoğan muhaliflerinin 'pislik' olarak tanımlanması algısı oluşturuna bu reklam, Erdoğan'ı ve iktdarı destekleyenler tarafından dahi tepkiyle karşılandı.

Gündem 18.12.2018 - 17:40 18.12.2018 - 17:40

Ele aldığı yayınlarla hükümete verdiği destekle bilinen AHaber kanalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya'da Şeb-i Arus töreninde yaptığı konuşmasını yayınlanırken tepki çeken bir reklam yayınına imza attı.

PEK HOŞ KARŞILANMADI

Hakeret ve küfrü andıran ne olduğu  kendinden menkul bir SİTRETT adlı temizlik malzemeleri üreten bir firmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden rant elde etmesine göz yuman kanal yönetiminin Erdoğan muhaliflerini de adeta 'pislik' olarak tanımlaması kamuoyunda pek hoş karşılanmadı. Söz konusu reklamda ''Bu güçlü ADAM'dan tüm pislikler rahatsız. SİTRETT MX çok amaçlı temizleyici'' ifadeleri yer aldı.

ERDOĞAN'A YAPILAN ÇİRKİN SALDIRILARIN AYNISI

Geçmiş yıllarda reklamlar ve KJ'ler üzerinden Erdoğan ve iktidarına saldırılar düzenleyenleri eleştirirken bugün gelinen noktada aynı tarzda seviyesiz ifadelerle Erdoğan ve iktidar muhaliflerine hakaret edilmesinin iktidara zarar verebileceği söylendi. Erdoğan'ı destekleyenlerin de tepkisini çeken reklamın izah edilecek bir yanının da olmadığı belirtildi. Şu muhakkak ki duruşu ve politikalarıyla, güçlü Türkiye rüyası uğruna yaptığı çalışmalarla tüm şer merkezlerinin hedefi olan Erdoğan'dan "pislik üreten merkezler" tabi ki rahatsız ancak dün eleştirdiğimiz yöntemle Erdoğan'a yapılan saldıraları ve saldıranlara, aynı yöntemle karşılık vermeye çalışmak ve bu yolla Erdoğan'ı yüceltmeye çalışmak da onaylanacak bir yaklaşım tarzı olmasa gerek.

Haber Vakti

Yorumlar