Erdoğan'dan Bahçeli'ye Davet: Şahsım ve Partim Adına Şükranlarımı Sunuyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli''ye desteği için teşekkür ederek kendisini Külliye'ye davet etti.

Siyaset 09.01.2018 - 13:09 09.01.2018 - 13:09Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Terör örğütleri ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

''Bölücü terör örgütünün baskısı kalktıkça bölgedeki kardeşlerimizle aramızdaki gönül bağıının güçlendiği açıkça görülüyor. Şimdi sıra bölücü terör ötgütü'nün terör koridorunu çökertmeye gelmiştir. Bizim gücümüz milletimizle bağlarımızı sıkı tutmamızdan geliyor, bu unsura zarar vercek hiç bir tutumu hiç bir sözü affettmemiz mümkün değildir. dedi.

''Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalırlar''

Eskiden partimiz çatısı altında olup bugün başka havalarda gezen kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Herkes ağzını açmadan önce nerede bulunduğuna dikkat etmelidir. Bu birlikteliği zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değiller. Bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar. Bu süreçte bize düşen kendi işimizi sağlam tutmak.

ABD'nin Kudüs Kararı

Erdoğan, ''Amerikanın Kudüs kararında ikircikli davranan ülkeler var, bunu biliyoruz ama genel görüntü umut verici.
Bir süredir düşlerimizde görmekle yetindiğimiz kudüs'ü kalbimizle kucaklayacağımız günler uzak değildir. Kudüs Osmanlı'nın elinden çıktığı gümdem bu zamana ne huzur, ne barış var. İsrail'in şımarıklıkları bölgeyi ve dünyayı felakete sürüklüyor. Sonuna kadar filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

''Çok ciddi atılım politikası ile Dünya'ya yayılacağız''

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Türkiye'nin tek yönlü ve bağımlı bir dış politika'dan AK Parti süresinde kurtulduğunu ifade etti,

''Yıllarca ülkemiz tek yönlü ve bağımlı bir dış politika izlemeye mahkum bırakılmıştır. AK Parti hükümetleri döneminde kardeş coğrafyalardan başlayarak dünyanın tamamına yayılan bir açılım politikası başlattık.
Suriye ve ırak'taki istikrarsızlıklar bizi hedeflerimizin gerisine düşürse de toplumlar seviyesinde bu bölge ile güçlü bir kucaklaşma yaşıyoruz. Afrika yıllarca ihmal ettiğimiz bir coğrafyaydı şimdi Afrika'daki büyükelçilik sayımız 41 oldu, Afrika'da Büyükelçiliğimizin olmadığı bir ülke kalmayacak. Şimdi önümüzde Latin Amerika ülkeleri var. Çok ciddi atılım politikası ile Dünya'ya yayılacağız. Biz hem üzerimize salınan Terör örğütlerini tepeleriz, sahada iddiamızı sürdürürüz.'' dedi.

''15 Temmuz'u başaramayanlar farklı darbe girişimleri içerisinde''

Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimini başaramayanların farklı arayışlar içinde olduğunu belirtti. Terör örgütlerine silah yardımı yapan ABD'yi hedefindeydi,

''15 Temmuz Darbe girişimini başaramayanlar şimdi farklı darbe girişimleri arayışı içerisinde. Amerika'daki malum dava, siyasi içerikli bir darbe girişiminin adıdır. Bu da tutmayacak bunu da başaramayacaklar. Türkiye bir kabile Devleti değildir. Türkiye'nin son 15 yılda geldiği yer birilerini rahatsız ediyor. Bir kıskançlıktır gidiyor. Bizim stratejik ortak olarak bildiğimiz dostlar, Suriye ve Irak sınırında Terör örğütlerine silah desteği veriyorsa, biz kendileri ile neyi konuşacağız. Biz göbeğimizi kendimiz kestik ve kesmeye de devam ederiz.'' ifadelerini kullandı. Buğün Erdoğan'a ve AK Partiye yönelik saldırıları sanıyormusunuz ki şahsımıza ait ? Bu saldırılarıların hedefi Türkiye'dir. Ülkemizi bölmek isteyenlere karşı istiklal savaşı mücadelesi veriyoruz, cepheler çok geniş, Terör örgütlerinden tutun Ekonomik yaptırımlara kadar.

MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimi desteği

2019'da Cumhurbaşkanı adayı çıkarımayacaklarını seçimlerde ve sonrasında Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklayan MHP lideri Devlet Bahçeliye,  Erdoğan'dan şükran mesajı;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu seçimlerin arifesinde Bahçelinin yerli ve milli duruşunu özellikle vurgulamam lazım. Bu duruşla birlikte ülkemizde bizi bölmek isteyenler bu hedeflerıne ulaşamayacaklar çünkü bizler 7 agustos Ruhunu yaşamakta kararlıyız yaşamayada devam edecegiz. Birileri diyor ki şu neder bu neder, şu neder bu neder değil biz nederiz asıl olan budur. Sayın Bahçeliyle bir araya geliriz ülkemizin dertlerini konuşur çalışmaları yapar gelecege beraber yürürüz birlikte yapmamız gereken çok şey var milletimizin bize verdigi sorumluluklar var bunları yerine getiririz. Sayın Bahçeli'nin açıklamasını çok önemli görüyorum, Şahsım ve partim adına şükranlarımı sunuyorum''. dedi.

Cumhurbaşkanı'ndan  Bahçeli'ye davet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliyi Külliye'ye davet ettiğini ve yanıt beklediğini söyledi.


TRT HABER

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@