Erdoğan’dan Bahçeli’ye flaş AYM yanıtı! Anayasa Mahkemesi kapanıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin AYM’nin kapatılmasına yönelik çağrısına 'Parlamento adım atarsa seve seve ben de buna katılırım' sözleriyle destek verdi.

Gündem 01.10.2020 - 16:17 01.10.2020 - 16:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis açılış konuşması ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Anayasa Mahkemesi’nin kapatılmasına yönelik çağrısına destek verdi.

İdam cezasıyla ilgili tartışamalara, "Meclis'te idamla ilgili olumlu karar verildiğinde onaylarım" diyen Erdoğan Anayasa Mahkemesi konusundan da parlamentoda çalışma olursa seve seve onaylayacağını belirtti.

Erdoğan, "Parlamento, AYM'yle ilgili yeni bir yapılanmaya giderse yeni bir adım atarsa seve seve ben de buna katılırım" dedi.

Cumhurbaşkanı HDP'nin Genel Kurula katılmaması ile ilgili ise "Varlığıyla yokluğu arasında zaten herhangi bir fark yok. Çünkü onların her zaman yeri ya dağdır ya sokaklardır." şeklinde konuştu.

Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın 'Türkiye müdahil olmasın' açıklamasına ise, "Biz ne yapacağımızı Paşinyan'a soracak değiliz. Biz bunun kararını kendimiz verdik" yanıtını verdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@