Erdoğan'dan Deniz Çakır'a sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Çakır için "Bu ülkenin başörtülü hanımlarına 'Suudi Arabistan'a gidin' demek, faşistliğin dik alası" dedi.

Gündem 08.01.2019 - 12:41 08.01.2019 - 12:41

Deniz Çakır'ın gittiği bir mekanda başörtülü kadınları sözle taciz ettiği iddiasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da tepki gösterdi. Erdoğan, Çakır'ın yalanladığı iddiaya ilişkin olarak "Adı da sanatçıymış, peh. Bu ülkenin başörtülü hanımlarına 'Suudi Arabistan'a gidin' demek, faşistliğin dik alasıdır. Bu CHP zihniyetidir" ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Deniz Çakır'ın, gittiği bir mekanda başörtülü kadınları hedef alarak "Bunların burada ne işi var? Suudi Arabistan'a gidin" dediği iddia edilmişti. Çakır'ın "Öyle bir şey olmadı. Geceye dair kamera kayıtları var" diyerek yalanladığı iddiayı, söz konusu başörtülü kadınlar yargıya taşımıştı. Çakır hakkında soruşturma başlatılmıştı.

YILMAZ ÖZDİL VE RUTKAY AZİZ'E DE TEPKİ GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi için "Tayyip Erdoğan bir tane bira içmiş olsaydı bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu" diyen gazeteci Yılmaz Özdil ve "Cumhurbaşkanı bir Mozart bir Beethoven dinlesin. Belki iyi gelir" ifadesini kullanan sanatçı Rutkaz Aziz'e de tepki gösterdi. Erdoğan, "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" diye konuştu.

Yorumlar