Erdoğan'dan Fransız derginin skandal kapağına suç duyurusu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da yayımlanan ve kendisine "etnik temizlik" iftirası atan Le Point dergisi yayın direktörü Etienne Gernelle ve yazarı Romain Gubert hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gündem 25.10.2019 - 11:59 25.10.2019 - 11:59

Fransız dergisi Le Point, kapağında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafına yer verdi. Dergi "Etnik temizlik Erdoğan'ın metodu. Erdoğan'ın Avrupa'yı tehdit etmesine izin vermeli mi" ifadeleri kullanıldı. Bu skandal ifadeler için harekete geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, derginin yayın direktörü Etienne Gernelle ve yazarı Romain Gubert hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, "Yurt dışında işlenen Cumhurbaşkanına hakaret suçlarında Türk adli makamları da yetkilidir. O nedenle Fransa'da yayınlanan bir dergide Cumhurbaşkanımıza yönelik hadsiz ve iftira niteliğindeki açıklamalar nedeniyle suç duyurusunda bulunduk" açıklamasını yaptı.

KALIN DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fransız dergisinin bu skandal ve küstah kapağına yanıt vermiş ve çok sert tepki göstermişti. Açıklamasında Fransa'nın sömürgelerindeki katliamlara yer veren Kalın, "Cumhurbaşkanımıza neden saldırdıkları açık: Suriye'deki piyonları PKK ağır darbe yiyip oyunları bozulunca, paniklediler. Kuklalarını korumak için her yola başvuruyorlar ama netice alamıyorlar. Kürtler sizin taşeronunuz değil ve olmayacak. Sömürgecilik günleriniz geride kaldı" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@