Erdoğan'dan 'gıda fiyatı' uyarısı: Ağır cezalar sizleri bulabilir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gıda fiyatlarıyla ilgili olarak Ticaret Bakanlığı'nın bir çalışma yürüttüğünü belirterek "Vatandaşın ezilmesine tahammül edemeyiz" dedi. Erdoğan, esnafa seslenerek "Bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir" ifadesini kullandı.

Gündem 29.01.2021 - 15:23 29.01.2021 - 15:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili vaka sayılarında yaşanan artışın sorulduğu Erdoğan, "Arkadaşlar bu konuda Bilim Kurulu'nun ifadeleri önem arz ediyor. Ama ben daha çok değerlendirmeleri vefatla ilgili yapıyorum. Vefat sayılarındaki düşüş beni ciddi manada ümitlendiriyor" dedi.

Erdoğan, mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmelerin olduğunu belirterek "İnşallah aşacağımıza inanıyorum" ifadesini kullandı. Erdoğan, salgın nedeniyle uzaktan süren eğitim ve kapanan kafe ve restoranlarla ilgili yaptığı açıklamada da şunları söyledi:

"Gerek okullarla alakalı, gerekse biliyorsunuz son dönemde bu restoranlarla ilgili, bütün bu açık mekanlarla ilgili bazı ekonomik gelişmeleri de göz önüne alarak adımlar atmaya ister istemez gayret ettik. Ve bu konuda şu anda lokantalarımızı vesaire biraz gözetleme gibi bir düşüncemiz var."

'Vatandaşın ezilmesine tahammül edemeyiz'

Erdoğan, gıda fiyatlarında yaşanan artışa yönelik yürüttükleri çalışmalara dair de bilgi verdi. "Bu süreç içerisinde maalesef özellikle de esnaflarımızın gerek sebze de gerek meyve de vesaire; hatta hatta bakliyatta çok ciddi fiyat farklarının olduğunu görüyoruz" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bunun için de Ticaret Bakanlığımız yoğun bir çalışmanın içerisinde. Öyle zannediyorum ki önümüzdeki bir ay içerisinde biz bu işi çok daha kontrollü şekilde yürüteceğiz. Vatandaşın ezilmesine tahammül edemeyiz. Beyaz ette, kırmızı ette aynı şekilde bu süreci takipte tutuyoruz. Ben buradan bütün esnaflarıma sesleniyorum. Siz bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. Lütfen yaptığınız işi hakkıyla yapın ve vatandaşımıza zulmetmeyin."

'Elon 'Çok çalışıyorum, çok kazanıyorum' diyor'

Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile gerçekleştirdiği görüşmeyle ilgili olarak da "Türksat 4'ü gönderdik, 5'e hazırlanıyoruz. Elon Musk ile çalışma söz konusu. Müşterek neler yapabiliriz, ben de bir arkadaşımızı görevlendirerek Elon Musk ile irtibat halinde olacak. Elon 2020 itibariyle dünyanın zenginlikte bir numarası oldu. 'Çok çalışıyorum' diyor, 'çok çalışınca çok kazanıyorum' diyor" diye konuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@