Erdoğan'dan Gül ve Babacan'a sitem!

Başkan Erdoğan, parti kurma heveslisi eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'a perde arkasından destek veren Abdullah Gül'e göndermede bulunarak, "Düşmanlarımızın attığı taşlardan ziyade içimizden atılan güller yaralamıştır" dedi.

Gündem 27.11.2019 - 16:27 27.11.2019 - 16:27

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD toplantısında konuştu. Konuşmasında yeni parti kurma hazırlığında olan ve dün ilk kez bir televizyon programına çıkan Ali Babacan'a destek veren Abdullah Gül'e göndermede bulunan Erdoğan, "Düşmanlarımızın attığı taşlardan ziyade içimizden atılan güller yaralamıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Son yıllarda başımıza gelen her hadise bu bedelin bir parçasıdır. Düşmanlarımızın attığı taşlardan ziyade içimizden atılan güller yaralamıştır.

Dağ odur ki üzerinde kar ola, bülbül ola ki ötüşünde zar ola, dost ola ki dar gününde yar ola, geniş günde düşman bile yar olur…

Herkesin milletimize yar olmasını beklerler. Ama maalesef bu konuda sürekli hayal kırıklığı yaşıyoruz. Türkiye bölücü terör örgütüne karşı mücadele yürütüyor, birileri terör sevicilik yapıyor. Birileri FETÖ'cülük yapıyor, birileri bunların değirmenine su taşıyor.

Kendi ülkelerine gül değil alenen taş atan bu kesimlerin yaptıkları işin adı siyaset değildir. Bunun adı fırsatçılık, asıl olarak da kör düşmanlıktır.

Dün birisi çıkmış Türk tarımının nasıl bittiğini anlatıyor. Tarımla alakasının olmadığını da bilmiyor. Ben yeri geldiğinde traktöre de biniyorum, tarlaya da iniyorum. Söylediği her şey yanlış, kullandığı her rakam yanlış.

Yorumlar