Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na hodri meydan: Cumhurbaşkanlığını bırakırım...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de AK Parti İl Başkanlığını ziyaretinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na meydan okudu.

Siyaset 22.11.2019 - 15:10 22.11.2019 - 15:10

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları; 

31 Marta seçimlerin partimize oy veren tüm İzmirli kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Verdikleri destekle İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda yaklaşık yüzde 39 oy oranı için İzmirli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizim anlayışımızda seçmene küsme darılma hele hele vatandaşı suçlama gibi bir durum asla söz konusu olamaz. Biz nefsimizi sineye çekiyor, eksikliklerimizi sorguluyoruz.

Kavgayı çıkar çatışmasını siyasetlerinin merkezine yerleştirenler bizim aramızdaki şu sarsılmaz bağı bir türlü anlayamadılar. Bizim gözümüzde tüm makamlar fanidir milletimizin bize verdiği bir emanetten ibarettir. 

'BUNLAR BU KADAR EDEPSİZ, AHLAKSIZ'

Bunlar özellikle yeri geldiğinde hanım kardeşlerimize saygı gösterdiklerini söylerler, yalan! Parlamentoda Özlem kardeşimize yaptıklarını gördünüz değil mi? İfadeye bak; ‘Ulan… Şu kadını susturun…’ bir kadına böyle bir ifade kullanılabilir mi? Bunu kullanana ben ne dedim? Bunlar edepsiz, ahlaksız… Bir hanımefendiye bu ifadeleri kullanacak kadar edepsiz, ahlaksız!

Ama karşılarında bir hukukçu gördükleri zaman kuduruyorlar. Bunu hazmedemiyorlar. Özlem Hanım bir hukukçu. AK Parti’nin kadınları engelleri aşa aşa iktidara yürüyor. 

KILIÇDAROĞLU'NA ÇOK SERT CEVAP

Bay Kemal dedi ki bizim Suriye’de ne işimiz var? Bizim Suriye’de işimiz var da yok da senin orada ne işin var Esed’e adamlarını niye gönderdin niye gönderiyorsun. Bütün bunları söylerken ne yazık ki Bay Kemal PYD/ PKK gibi örgütlerle iş tutuyor. Parlamentodaki HDP, PKK’nın desteği ile orada değil mi? Bir gün de çık de ki ‘Bu PKK terör örgütüdür’ de…

Güya ben Külliye'de bir CHP'li ile görüşmüşüm. Arkadaşlarım gerekli cevabı verdiler.

Bunu haber yapan gazeteci kayıp. Bay Kemal senin hayatın yalan. Eğer yiğitsen ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, acaba sen genel başkanlığını ortaya koyuyor musun?

İspat edemiyorsan çek git. Bu kadar iddialı söylüyorum. Bizim hayatımıza yalan girmedi ama bunların hayatı yalan. 

'TEKRAR ESKİ ALIŞKANLIKLARINA DÖNDÜKLERİNİ GÖRÜYORUZ'

Bakıyorsunuz başörtülü iki kız yolda yürürken bir tanesi çılgınlık yapıyor, o kızlarımıza saldırıyor. Milletin inancı ile değerleri ile kavgalı bir kesimin tekrar eski alışkanlıklarına döndüklerini görüyoruz. Biz bu provokasyonlara asla göz yummadık, yummayacağız. Bu ülkede kimsenin 28 Şubat zihniyetini hortlatmasına asla izin vermeyiz. 

'ALLAH'A HESAP VEREMEYİZ'

Milletimizin arasına yeni nifak tohumları ekilmesine tahammülümüz yoktur. Bu tarz nefret suçlarıyla ilgili emniyet ve yargı kurumlarımız anında gereken adımları atmayı sürdürecek.

Başı açıkmış kapalıymış, bu bizim memlekettenmiş… Asla böyle bir ayrım söz konusu olamaz. Böyle bir ayrım yaparsak Allah’a hesap veremeyiz. 

'İZMİR'E 70 KATRİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK'

Biz CHP gibi istismar siyaseti değil, hizmet ve eser siyaseti yapıyoruz. Son 17 senede İzmir’e yaptığımız yatırımlar AK Parti’nin millete bakış açısı bunun en somut örneğidir. İzmir’e 70 katrilyon liralık yatırım yaptık. 

İzmir’e toplamda 2 milyar liralık 20 ulaştırma projemizin yapımları devam ediyor. İzmir Ankara arasını 3.5 saate indirecek hızlı tren hattının yapımı hızla devam ediyor.

Tüm dünyada demiryollarının önemi ve kullanımı yaygınlaşıyor. Bu kapsamda hatlarımızı yeniledik. Aliağa – Selçuk arasındaki İZBAN’ı da devralıp onu da İzmir’e kazandırdık.

İzmir’i suya biz kavuşturduk.  Aslında büyükşehir belediyesinin görevi ama yapmadılar. İzmirli çiftçilerimize 4,2 milyar tutarında destek verdik.  İzmirli yatırımcılarımıza 69 katrilyon liralık yatırım teşvikiyle 128 bin kişilik istihdam sağladık.

Yorumlar