İmamoğlu: Değişimi sadece ben değil, toplum istiyor İmamoğlu: Değişimi sadece ben değil, toplum istiyor

Türkiye'nin kaderi, 2 gün sonra yeniden çiziliyor...

İkinci tura kalan seçim için sandık başına gidecek olanlar ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ya da Kandil'in açık açık desteklediği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu seçecek.

Söylemlerin bile sertleştiği şu günlerde; Millet İttifakı'nın adayı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın terör örgütleriyle görüşmekle suçladı.

"Bunu ispatlayamazsan namertsin"
7'li koalisyonun adayına Erdoğan'dan büyük tepki geldi.

"Güçlü Sanayi Güçlü Türkiye İstanbul Buluşması" etkinliğinde konuşan Erdoğan, "Sayın Kılıçdaroğlu, TRT'deki açıklamasında bizim terör örgütleriyle görüştüğümüzü söylüyor. Bunu ispatlayamazsan namertsin..." dedi.

"Biz onlarla görüşme değil, onları inlerinde vurmakla görevli olduk" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şöhret olmak istiyorsun"
Sen ise Kandil'den aldığın talimatla bunların odalarına gidip, görüşmeler yapıyorsun. Erdoğan ve arkadaşlarının terörle mücadelede nerede durduklarını çok iyi bilirsin. Cudi'nin Gabar'ın Bestler'in dili olsa da konuşsa... Şu anda dirsek dirseğe beraber yürüğün HDP ile birliktelik yaptın. Zaten sabah akşam yalan söylüyorsun. Utanmadan sıkılmadan bir de kalkıp beni yayına çağırıyorsun, senin derdin şöhret. Şöhret olmak istiyorsun. Sana şöhret minderi vermeye niyetimiz yok. Sana yalan şöhreti yeter.

"Hangi yüzle oy isteyeceğini merak ediyoruz"
Cumhurbaşkanı, "Milletimizin duruşu gayet açıktır ve değişmemiştir. Seçim sonucunu beğenmeyip depremzedelere olmadık hakareti savuranların onlardan hangi yüzle oy isteyeceğini merak ediyoruz." diye de ekledi.

Erdoğan'ın konuşmasından diğer satır başları şöyle:

Milletimiz muhalefete ve dünyaya çok net mesajlar gönderdi
Milletimiz parlamentoda 323 milletvekili ile tercihini Cumhur İttifakı'ndan yana yaptı. Artık milletimiz bu şansı Cumhur İttifakı'na verdi. Cumhurbaşkanlığı'nda da şahsımıza 27 milyondan fazla vatandaşımız teveccüh gösterdi. Seçim az bir farkla ikinci tura kaldı. Milletimiz muhalefete ve dünyaya çok net mesajlar gönderdi. Milletimiz cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yeniden güven oyu vermiştir.

"Kılıçdaroğlu'nun çektiği eziyete de son vereceğiz"
Kılıçdaroğlu, Hatay Defne'ye niye gitmedin? Orada yüzde 90 oy aldın. Biz yüzde 8 oy aldık. Ama biz hastane yapmaktan vazgeçmedik. Biz yapacağız dedik, yaptık. Biz yapamayacağımız hiçbir eseri konuşmayız. Ama ortada vuracak masa da kalmadı. Kimsenin bu kişiyi taşıyacak mecali kalmadı. İnşallah pazar günü Kılıçdaroğlu'nun çektiği eziyete de son vereceğiz.

"15 seçim bizimle yarışa girdin, hepsini kaybettin"
15 seçim bizimle yarışa girdin, hepsini kaybettin. Öyle çaresiz durumda ki, kafası zehir gibi çalışan gençlerimizin yaptığı bir video üzerinden kaset kumpas olayının üzerini örtmeye çalışıyorsun. Bay Bay Kemal, sana delikli 2,5 kuruş bile vermezler. Tek vasfı sığınmacı düşmanı olan birini yanına almak olan biriyle bu yolda yürümek bile facia...