Erdoğan, sanatçı Sezen Aksu'nun gündem olan şarkı sözlerine tepki gösterdi, "Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz" dedi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Büyük Çamlıca Camisi'nde kıldı. Namaz sonrası cemaate seslenen Erdoğan, sanatçı Sezen Aksu’nun tepki çeken şarkısının sözleriyle ilgili olarak, "Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir." ifadelerini kullandı.

"ENDİŞEYE GEREK YOK"

'Savaşan Şahin' F-16'ları, kadın pilotlar kumanda ediyor 'Savaşan Şahin' F-16'ları, kadın pilotlar kumanda ediyor

Omicron varyantına ilişkin değerlendirmede bulunan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Omicron daha da olumlu istikamette gelişmelere vesile oldu. Vaka sayılarında artış oluyor ama grip sürecine geçiş de hızlı oluyor. Hastanelerimizde şu anda herhangi bir sıkıntımız yok. Durum pozitif.  Endişeye gerek yok. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Vatandaşlarımız da dikkatli olmalı. Maske, mesafe kurallarına dikkat etmemiz iyi olur. Elimizden gelen tüm tedbirleri alıyoruz, almaya devam edeceğiz.