Erdoğan'dan Süleyman Soylu Açıklaması: İstifa Söz Konusu Değil!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika turu öncesinde Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Siyaset 26.02.2018 - 17:06 26.02.2018 - 17:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir'e hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Suleyman Soylu'yla ilgili konuşan Erdoğan, "Arkadaşımızın istifası söz konusu değil" dedi.

Salih Müslüm'ün iade süreciyle ilgili konuşan Erdoğan, "Gerek Dışişleri Bakanımız gerek Adalet Bakanımız yakın takipte. Takip ediliyor. Orayla gerekli görüşmeleri yapmak suretiyle bir yanlışa düşülmemesi noktasında adımlar atılıyor" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Cezayir'le ilişkilerimizi askeri, savunma sanayi ve kültürel alanda güçlendirmek istiyoruz. Hem ikili münasebetlerimizi hem de bölgesel konuları ele alacağız. Cezayir'in ardından Moritanya'ya geçeceğim, uzun zamandır bu ziyareti yapmayı çok arzuladım ama şimdi gerçekleştiriyoruz. Moritanya'ya Cumhurbaşkanı düzeyinde ilk resmi ziyaret olacaktır. Ardından ise Senegal'in başkenti Dakar'a bir ziyarette bulunacağım.  3. ziyaret Senegal ile mükemmel ilişkilerimizin nişanesi olacaktır.

Son ayağında ise Mali'ye geçeceğim. Bu da Cumhurbaşkanı seviyesinde ilk resmi ziyaret olacaktır. 14. yüzyıla dayanan tarihi bağları canlandıracağına inanıyorum.

İç sorunlarımızla uğraşmaktan diğer kıtalara açılma fırsatı bulamadık. Son 15 yılda süreci hızlandırarak devam ettiriyoruz. Afrikalı kardeşlerimizle kucaklaştık, hasret giderdik. Bugün 5 bine yakın Afrikalı öğrenci ülkemizde eğitim öğretim görüyor.

SALİH MÜSLÜM'ÜN YAKALANMASI

- (Salih Müslüm'ün yakalanması) Konuyla ilgili olarak gerek Dışişleri Bakanımız, gerek Adalet Bakanımız yakın bir takipte, konuyu bir defa adım adım izliyorlar. Malum konunun Interpol ayağı var, konunun tabi oradan istenmesi ayağı var. Bütün bu çalışmaları Dışişleri Bakanımız ve Adalet Bakanımız müşterek yaptıkları çalışmalarla takip ediyorlar. Orayla da gerekli görüşmeleri yapmak suretiyle bir yanlışa düşülmemesi noktasında adımlar atılıyor.

SÜLEYMAN SOYLU'NUN İSTİFA İDDİALARI

(Süleyman Soylu görevi bırakacak mı? ) Belki ifadem ağır olacak ama ahlaksız troller vasıtasıla yapılanlar bizleri rahatsız etmektedir. İçişleri Bakanımızın konuşmasının belli bir yerinde bir duygusallık olabilir ama ben de kendisi ile dün görüştüm. Bu trollerin yapmış olduğu açıklamalardaki bu tür kabine vs. bunlarla alakalı hiçbir şey söz konusu değil.. İstifası vs. asla söz konusu değil. Bu trol ahlaksızlıkları ülkemizin kendi içindeki birlikteliğini bozmaya yönelik atılan adımlardır.

HABER 7

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@