Ermenistan'ın psikolojisi bozuldu! Basın açıklamasına terlikle katıldı...

Azerbaycan'ın havadan ve karadan gerçekleştirdiği operasyonlar, Ermeni ordularına göz açtırmadı. Özellikle cephede ağır zayiat veren Erivan yönetimine bağlı askerlerin morallerinin çöktüğü açıkça görülmeye başlandı.

Dünya 21.10.2020 - 17:26 21.10.2020 - 17:26

Azerbaycan'ın 30 yıldır işgal altında bulunan Dağlık Karabağ'a gerçekleştirdiği operasyon, Ermenistan'ı psikolojik olarak yıprattı. Özellikle işgalden kurtarılan bölgelerdeki Ermeni askerlerinin kaçış haberleri her geçen gün artarken cephe hattında yaşanan moral motivasyon düşüklüğü, artık gözle görülür hale geldi.

Azerbaycan ordusu karşısında cephede büyük bozguna uğrayan Ermenistan'daki psikolojik çöküş bugün Savunma Bakanlığı'nda gerçekleştirilen basın toplantısına da yansıdı.

TERLİKLERLE KATILDI

Toplantıya, Azerbaycan ile yaşanan çatışmalar sırasında yaralanan bir Ermenistan askeri de katıldı.

Askerin umursamaz tavırları, lakayt hareketleri Ermenistan ordusunun yaşadığı bozgunu ortaya koydu. Ermeni asker toplantıya terlikleriyle katılırken, askerin vücut dili her şeyi gözler önüne serdi.

PAŞİNYAN'IN SOSYAL MEDYA FOTOĞRAFI

Ermenistan ordusunda bunlar yaşanırken, hükümet kanadında da psikolojik durum pek de farklı değil. Ermenistan yetkilileri geri çekilmelerinin taktiksel olduğunu belirtse de askerin içerisinde bulunduğu ruh hali, cepheden firar etme olaylarının ayyuka çıktığı şu günlerde Erivan'ın perişan haline her geçen gün yeni örnekler ekleniyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Facebook profilindeki  "koşan ayak" fotoğrafı sosyal medya kullanıcılarını tarafından "Paşinyan orduya kaçın mesajı mı veriyor" şeklinde yorumlandı.
 

Yorumlar