Erol Bulut futbolcularla vedalaştı: Hakkınızı helal edin

Fenerbahçe'de görevine son verilen teknik direktör Erol Bulut, tesislere gelerek futbolcularla “Hakkınızı helal edin” diyerek vedalaştı.

Spor 26.03.2021 - 12:50 26.03.2021 - 12:50

Fenerbahçe Kulübü dün yaptığı açıklama ile teknik direktör Erol Bulut ile yolların ayrıldığını resmen açıkladı.

Futbol gündemine bomba gibi düşen bu kararın perde arkasını Hürriyet muhabiri Süleyman Arat ortaya çıkardı.

Karşılıklı rahatsızlıklar vardı

Bu ayrılıkta Fenerbahçe Yönetim Kurulu ile teknik direktör Erol Bulut’un karşılıklı rahatsızlıklarının yattığı belirtildi.

Sarı lacivertli yönetim, bu sezon yapılan 22 transfere karşın takımın gerek sahada gerekse skor tabelasında hedeflerin çok gerisinde kalması nedeniyle Bulut’tan memnun değildi. Hemen her mevkide aynı kalitede en az 2 futbolcu bulunmasına karşın Bulut’un bu kadroyu verimli şekilde kullanmadığı görüşü, kamuoyu önünde dile getirilmese de yönetim kurulu toplantılarında dile getiriliyordu.

Ayrılık nedeni tamamen sportif başarısızlık

Ligin 32. haftasına bir maçı eksik lider Beşiktaş’ın 4 puan gerisinde giren takımın bu şekilde devam etmesi halinde şampiyonluğa ulaşmasının mümkün olmayacağı konusunda hemfikir olan yöneticiler, 4 gündür Erol Bulut’un görevine son verip vermemeyi konuşuyordu.

Son 2 gündür yapılan toplantılara Bulut da davet edildi ve yapılan görüşmeler sonucunda ‘yolları ayıralım’ kararı çıktı. Sarı lacivertli yöneticiler, kararın tamamen ‘sportif başarısızlık’ nedeniyle alındığı ve yolların medeni biçimde ayrıldığını özellikle vurguladı.

'Hakkınızı helal edin' diyerek vedalaştı

Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü görevine, kulüple anlaşarak noktayı koyan Erol Bulut, dün saat 16.00’da yapılan antrenmana çıkmadı. İdmandan önce Samandıra Can Bartu Tesisleri’ne gidip futbolcularla toplantı yapan Bulut, kısa bir veda konuşmasının ardından hepsiyle tek tek kucaklaşıp vedalaştı.

Emre Belözoğlu ile arasında bir gerginlik yok

Bulut’un “Hakkınızı helal edin” diyerek vedalaştığı toplantıda sportif direktör Emre Belözoğlu’nun da bulunduğu belirtildi. Bulut-Belözoğlu ikilisinin bir süre baş başa sohbet edip çay içtiği, ikilinin arasında herhangi bir gerginlik olmadığı bildirildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@