TV100 ekranlarında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen 2 yıl 7 ay 15 günlük hapis cezası ve siyasi yasak kararı değerlendirildi. 

Edirne'de 81 yaşındaki Selim Güngör umre parasını depremzedeler için bağışladı Edirne'de 81 yaşındaki Selim Güngör umre parasını depremzedeler için bağışladı

'DAHA BUNUN İSTİNAFI, YARGITAY'I VAR'

Erşan Şen, istinaf ve Yargıtay yollarının açık olduğunu belirterek İmamoğlu şu sözlerle eleştirdi, "Sayın İmamoğlu’nun yaptığı ucuz kahramanlık. Kardeşim sen hizmetlerinle konuşursun. Kaldığın yerden devam et. Hiçbir şeyin sonu değil. Daha bunun istinafı, Yargıtay’ı var. Topluma yansıma nasıl? Toplum bitirmiş; 2 yıl 7 ay 15 gün, siyasi yasak geldi, kayyum tayin edildi. Anlatıyorum inanmıyor bana. Bu mahkeme karar vermeyecek. Belediye başkanlığından kimse alamaz. Kesinleştiğinde 1 yıl kasti suçla hapis cezası aldığında ertelense bile bitti. Belediye başkanı olabilmenin şartları anayasanın 77. maddesinde olduğu gibi milletvekili ile aynıdır. İstinaf, Yargıtay temyiz yolları bitip tükendiğinde, kesinleştiğinde kasten işlediği suçtan mahkumiyeti aldığın anda anahtarı teslim edersin" ifadelerini kullandı.