Spor Toto Süper Lig'de son olarak Antalyaspor'u çalıştıran tecrübeli teknik direktör Ersun Yanal, Fenerbahçe'de 3. kez çalışmak istediğini açıklayarak ''Bugün Fenerbahçe'de olmak, çalışmak her teknik direktör için bir hayaldir. Bu onurlu bir görevdir. Bir daha Fenerbahçe neden olmasın? Bunun yolu her zaman açıktır. Bana ihtiyaç olduğunda her koşulda Fenerbahçe'ye tamam demişimdir'' dedi.

Son olarak Antalyaspor'da görev yapan teknik direktör Ersun Yanal, Tivibu Spor'a yaptığı açıklamada Fenerbahçe'de tekrar görev almak istediğini açıkladı.

Sarı-lacivertli kulübün dünyanın sayılı sivil toplum örgütleri arasında yer aldığını belirten Yanal, ''Fenerbahçe dünyanın sayılı sivil toplum örgütlerinden bir tanesi. Çok etkin ve dinamik bir yapısı var. Bunu futbolun dışında da çok rahat bir şekilde hissettiriyor. Futbolun Fenerbahçe'de yarattığı etki zevk ve keyiftir'' açıklamasında bulundu.

''FENERBAHÇE BENDEN SONRA ŞAMPİYON OLAMADI''

2013-204 sezonunda elde edilen şampiyonluk hakkında da konuşan deneyimli teknik adam ''2013-14 sezonuyla ilgili haksızlık yapmayalım. Herkesin bir emeği var. Benden sonra da Fenerbahçe şampiyon olmadı. O zaman elbette Aykut hocanın emeği vardır ama o dönem ben çalıştım. Ben o takımın içindeydim ve beraber çalıştığımız takımla başarılı olduk. Biz tarihi farkla şampiyon olduk'' dedi.

"BİR DAHA FENERBAHÇE... NEDEN OLMASIN?"

Fenerbahçe'de çalışmanın kendisi için bir hayal anlamı taşıdığını kaydeden Yanal ''Ben profesyonel bir teknik adamın. Bugün Fenerbahçe'de olmak, çalışmak her teknik direktör için bir hayaldir. Bu onurlu bir görevdir. Bir daha Fenerbahçe neden olmasın? Bunun yolu her zaman açıktır. Bana ihtiyaç olduğunda her koşulda Fenerbahçe'ye tamam demişimdir'' diye konuştu.

Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi yolu Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi yolu

"KALDIĞIM DÖNEM BOYUNCA HİÇ SORUN YAŞAMADIM"

Yanal açıklamalarını şu şekilde noktaladı:

Ben söze değil uygulamaya bakarım. Bana ihtiyacı vardı Fenerbahçe'nin. Kimin olduğu değil Fenerbahçe'nin ne olduğu önemli. İşler çok kötü gidiyordu. Sıralamada 17. sıradaydı. Ben kaldığım dönem boyunca herhangi bir problem yaşamadım.

ALTAY'IN TRANSFERİNİ BEN İSTEDİM

Ankaragücü baskılı bir camiadır. Ankaragücü küme düşerken Altay takım kaptanıydı. Liderlik özellikleri vardı. 15 yaşına kadar Bursaspor'da stoper oynadı. Bu nedenle topu oyuna iyi sokuyordu. Tüm bu sebeplerden ötürü Altay'ın transfer edilmesini istedim.''