Esed ile terör örgütü YPG kapıştı: Amerikan ajanları...

ABD'nin güdümünde Suriye'de faaliyet gösteren terör örgütü YPG, kendilerini “ABD ajanlığı” ile suçlayan Beşar Esed’ı ülkeyi bölmekle suçladı.

Dünya 13.11.2019 - 01:49 13.11.2019 - 01:49

Terör örgütü YPG, Suriye'nin eli kanlı diktatörü Beşar Esed’in kendileri hakkındaki sert suçlamalarına yazılı bir açıklama ile cevapverdi.

ESED DERS ÇIKARMADI...

Terör örgütü YPG'den yapılan açıklamada, “Suriye’de devam eden ve binlerce kişinin ölümüne, milyonlarca kişinin de göç etmesine neden olan, ülkeyi uluslararası güçlerin çatışma alanı haline getiren ve hegemonik güçler tarafından parçalanmasına yol açan bu savaşın sebebi Suriye rejiminin izlediği siyaset olmasına rağmen malesef bu durumdan yeterince ders çıkarılmamıştır. Hala Suriye halkının parçalanmasına ve dağılmasına neden olan bu yöntemde ısrar edilmekte” denildi.

ESED NE DEMİŞTİ?

Esed, terör örgütü YPG’yi, Amerikalılardan silah ve para desteği alan ajanlar olmakla ve Amerikalılarla birlikte petrol kaçakçılığı yapmakla suçlamıştı.

Beşar Esed ayrıca, terör örgütü YPG’nin son birkaç yıldaki stratejisinin “Amerikalıları Suriye’de kalmaya davet etme, ABD gitmek istediğinde öfkelenme ve Suriye ordusuna katılmayı reddetme” yönünde olduğunu savunmuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@