'İslami törelere aykırılık' gerekçesiyle 2019 yılında Diyanet İşleri Bakanlığı'ndaki Kur'an eğitmenliği görevine son verilen Fatma Yavuz, kısa bir süre içinde İBB'nin İnanç Masası birimine geçti. Faaliyetlerine İBB bünyesi altında devam eden Yavuz, sosyal medyadan dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

''SEKÜLER DOSTLARIMA, ALKOL İKRAMI YAPACAĞIM' DEMİŞTİM''

Çengel-3 operasyonlarında 1 milyon litre kaçak akaryakıta el konuldu Çengel-3 operasyonlarında 1 milyon litre kaçak akaryakıta el konuldu

Boğazda bir teknede dünya evine giren Yavuz, neden alkollü bir tören düzenlediğini sosyal medyada paykaltığı videoyla açıkladı. Kendini Türk Ermenisi olarak tanımlayan Yavuz, ''Muhafazakarların seküler dostlarımıza borcu var. Burda da gördük kü hiç bir şey olmuyor. İsteyen çayını içiyor, isteyen alkolünü içiyor. Melekler gelip, 'sen çok yakın oturmuşsun' diye sana günah yazmıyor. Kartondan canavarlaştırmalar bu ülkede çok şeye mal oldu. Komik bu konu ama iktidar yıkar, getirir. Dindar dostlarım gelmeyebilirler. Ben seküler dostlarıma alkol ikramını, bizzat finanse ederek, yapacağım. Ama çok güzel bir şey oldu. Dindar dostlarım burada. Sayın Diyanet sen otur masanda fetva üret. Hiçbir şey olmuyor.'' ifadelerini kullandı.