14 mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimi öncesi siyasi partilerde milletvekili aday adaylığı trafiği devam ediyor. AK Parti milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığı başvurusu dün itibarıyla başladı. Bağış miktarı yetişkinler için 20 bin, kadın ve gençler için 10 bin, engelliler için ise 5 bin lira olarak belirlendi. Aday adaylığı başvuruları 16 Mart'a kadar sürecek. Başiskele Belediyesi eski meclis üyesi ve Adana’nın Ceyhan ilçesinde Çevre Müdürü olarak görev alan Aksel Cesur, AK Parti Kocaeli Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun cumhurbaşkanı adaylığı başvurusu yaptı Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun cumhurbaşkanı adaylığı başvurusu yaptı

AKSEL CESUR KİMDİR?
Aksel Cesur, 1968 yılında doğdu. 22 yıldır Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde ikamet etmektedir. Adana’nın Ceyhan ilçesinde Çevre Müdürü olarak görev almaktadır.2004-2009 yılları arasında Başiskele meclis üyeliği görevini yürüten Aksel Cesur evli ve 4 çocuk babasıdır.