Dünya genelinde izleyicilerden tam not alan filmlerden biri olan Eşkıya filminin konusu nedir? Eşkıya filminin oyuncuları kimlerdir?

Eşkıya filmi, dünya genelinde büyük ses getiren filmlerden biri olarak listelerin üst sıralarına yükselmeyi başardı. Peki, Eşkıya filminin konusu, Eşkıya filminin oyuncuları, Eşkıya filminin yönetmeni, Eşkıya filminin yapımcısı, Eşkıya filminin senaristi ve film hakkında daha birçok detay haberimizde yer alıyor.

Eşkıya filminin konusu:

Eşkiya, hapse düşmesine neden olan arkadaşının peşine düşen bir adamın hikayesini anlatıyor. 35 yıl önce Cudi dağlarında bir grup eşkiya yakalandı ve hapse atıldı. Yıllar içinde kimi hastalıktan, kimi hesaplaşma sonucu öldü. Biri hariç... 35 yıl sonra Hapisten çıkınca Baran’ ın ilk işi köyüne dönmek olur. Yıllar önce hapse girmesine en yakın arkadaşının sebep olduğunu öğrenir. Bu en yakın arkadaşı onun çocukluk aşkını alarak İstanbul’ a gitmiştir. Baran da onu bulmak üzere İstanbul’un yolunu tutar.
Yavuz Turgul'un senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği Türkiye sinemasının unutulmaz filmlerinden Eşkıya'nın başrollerinde Şener Şen, Uğur Yücel, Şermin Hürmeriç ve Yeşim Salkım bulunuyor.

Eşkıya filminin oyuncuları:

Şener Şen: Baran

Uğur Yücel: Cumali

Yeşim Salkım: Emel

Kamran Usluer: Berfo

Şermin Hürmeriç: Keje

Özkan Uğur: Sedat

Güven Hokna: Sevim

Kayhan Yıldızoğlu: Kemal

Eşkıya filminin yönetmeni:

Dikkat çeken hikayesiyle izleyicilerden tam not alan filmin yönetmen koltuğunda Yavuz Turgul oturmaktadır.

Eşkıya filminin yapımcısı:

Yapımcı: Mine Vargı

Ortak yapımcı: Gülengül Arlıel

İdari yapımcı: Eliane Stutterheim

İdari yapımcı: Şener Şen

İdari yapımcı: Yavuz Turgul

İdari yapımcı: Uğur Yücel

Büyük Kaçış filminin konusu nedir? Büyük Kaçış oyuncuları... Büyük Kaçış filminin konusu nedir? Büyük Kaçış oyuncuları...

Eşkıya filminin senaristi:

Hikayesiyle ilgi uyandıran filmin senaristi Yavuz Turgul'dur.

Film hakkında diğer detaylar:

Vizyon Tarihi: 29 Kasım 1996

Süre: 128dk

Tür: Aksiyon , Dram , Gerilim , Suç

Yapımı: 1996 - Türkiye