Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı ET ve Süt Kurumu'nun, sahte et balık kurumu mağazaları ile mücadelesi sürüyor. Özel sektöre ait bazı firmalar “Et ve Balık Mağazaları”, “ Et Balık Şubesi”, “Et Süt Mağazası”, “Et ve Süt Ürünleri” gibi taklit markalarla devlet kurumu imajı oluşturarak tüketiciyi aldatıyor. Üstelik bu taklit mağazalar özel kasap olması nedeni ile Et ve Süt Kurumu'nun fiyatlarının çok üstünde rakamlarla satış yapıyor.

İSTANBUL'DA TEK MAĞAZASI VAR, TÜRKİYE GENELİNDE 18 MAĞAZA

Et ve Süt Kurumu'nun taklit mağazalarla mücadelesi 2017 yılından beri sürüyor. Bu güne kadar kurum tarafından açılan davaların hepsi kazanıldı. Kurum artık taklit mağazalara marka patent tescil sürecinde müdahale ediyor. 2017 yılı öncesinde yaklaşık 80 farklı noktada franchise anlaşması olan Et ve Süt Kurumu, 2017 yılında tüm franchise anlaşmalarını sonlandırdı. Kurumun şu anda yurt genelinde 18 mağazası bulunuyor. İstanbul'daki mağazası ise Beylükdüzü ilçesinde yer alıyor.

BOTAŞ'tan doğalgaz indirimi açıklaması BOTAŞ'tan doğalgaz indirimi açıklaması

ESK’nın perakende hizmet veren 18 adet satış mağazasının iletişim bilgilerine kurum web sayfası olan ‘www.esk.gov.tr’den ulaşılabiliyor.