Evden kaçan 3 kız çocuğu bulundu! Kore'ye gitmek için yola çıkmışlar...

Hadımköy’de kaybolan 3 kız çocuğu, polis ekipleri tarafından bulundu. Kız çocuklarının son yıllarda internet ortamında yaygınlaşan Kore akımına kapılarak evden kaçtıkları iddia edildi. Çocuklar 'Kore' iddialarını yalanladı.

Gündem 11.08.2021 - 01:39 11.08.2021 - 14:10

Hadımköy'de evden piknik yapmak için çıkan 2'si kardeş 3 kız Eslem Tuana Yüksel (15), Efsa Yüksel (13) ve Nazar Memiş (11) dün akşam saatlerinde kayıplara karıştı. Üç kız, kaybolduklarından itibaren aileleri, çevredekiler ve polis tarafından her yerde arandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce kızları bulmak için özel ekip kuruldu. Özel ekibin çalışmaları sonucu 3 kız akşam saatlerinde, Avcılar ile Küçükçekmece arasında bulunan bir parkta bulundu Kızlar, Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'ne götürüldü.

"YAŞADIKLARIMI HATIRLAMIYORUM"

Nazar Memiş'in babası Özay Memiş, "Çok sevinçliyiz. diyecek bir şey bulamıyorum. Hislerimi bilmiyorum. Sadece sarılmak istiyorum. Son 24 saatte yaşadıklarımı hatırlamıyorum" dedi. Nazar Memiş'in dedesi Erdal Bacak da, "Söyleyecek bir şey bulamıyorum, çok mutluyum. Çok sağ olsunlar polis arkadaşlar bulmuşlar. Bekleyiş 1 gün sürdü ama 1 yıldan fazla ömrüm gitti. Ben Nazar Memiş'in dedesiyim Bartın'dan geliyorum. Kaybolduğunu duyunca Bartın'dan geldim buraya" diye konuştu.

KORE'YE GİTME HAYALİYLE EVDEN ÇIKTILAR

Geceyi Avcılar sahilde geçirdikleri belirtilen 3 kızın Kore'ye gitmek istedikleri için evden çıktıkları öğrenildi. Çocukların Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'nde pedagog ve avukat eşliğinde ifadeleri alındı. Buradaki işlemlerinin ardından çocuklar ailelerine teslim edildi. Çocuklar minibüsle emniyetten çıkarılarak evlerine götürüldü.

"EVDEN PİKNİK YAPMAK İÇİN ÇIKMIŞTIK"

Kore'ye gittikleri için kaçtığkları iddiasına cevap veren Nazar, "Biz Kore'yi seviyoruz dinliyoruz tamam da nasıl başaracağız gitmeyi paramız mı var? Yalan haber niye yapıyorlar? Kore'ye gitme olayı yok. Piknik yapmak için çıktık." ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA KORE AKIMINI NET BİR ŞEKİLDE ORTAYA KOYUYOR

Sosyal medyada geniş bir kitlesi olan bazı Koreli şarkıcı ve oyunculara hayranlık besleyen gençlerin, sık sık Koreli isimleri gündeme getirip, hayranlıklarını aşırı bir şekilde ortaya koyması tehlikenin geldiği boyutu ortaya koymuştu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@