EXXEN nedir? Acun Ilıcalı'nın Netflix'e rakip olacak dijital platformunu resmen duyurdu!

TV 8'in sahibi Acun Ilıcalı, Netflix'e rakip oluyor. Son olarak Ilıcalı bugün twitter hesabından yaptığı açıklamada platformunun isminin EXEEN olduğunu açıkladı. İşte EXXEN nedir? Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda, yeni dijital platformuyla ilgili ayrıntıları da ilk kez açıklamıştı.

Bilim, Teknoloji 24.09.2020 - 12:12 24.09.2020 - 12:12

TV 8'in sahibi Acun Ilıcalı, Netflix'e rakip oluyor.

Haber Global'den Samet Cambaz'ın haberine göre, Acun Ilıcalı'ya yakın kaynaklar, proje için kolların sıvandığını ve yazılımsal altyapının kurulmaya başlandığını belirtti.

Kaynaklar, kurulacak dijital TV platformunun konsept olarak Netflix ve BluTV'den herhangi bir farkının olmayacağını fakat ağırlıklı olarak yeni yapılacak yarışmalara odaklanacağını aktardı. Platform için yeni yarışmaların yapılacağını belirten kaynaklar, orijinal dizi ve filmlerin de yapılacağını söyledi.

Cem Yılmaz detayı

Kaynaklar, Cem Yılmaz ile birlikte Eser Yenenler, İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç'tan oluşan 3 Adam'a, platform için özel film yapma hedeflerinin olduğunu belirtti. 

Bütçe henüz belli değil

Platform için ayrılacak bütçenin önümüzdeki haftalarda belli olacağı öğrenilirken, kaynaklar, "Sürecin nasıl ilerleyeceği kararlaştırıldıktan sonra bütçe konusu da netleşecek" diyor.

PLATFORMUN İSMİ EXXEN OLACAK

Son olarak Ilıcalı bugün twitter hesabından yaptığı açıklamada platformunun  isminin EXEEN olduğunu açıkladı. İşte EXXEN nedir? 

ACUN ILICALI DİJİTAL PLATFORM İLE İLGİLİ SÖZLERİ

Çok iddialı bir platformla geliyoruz. Televizyonculukta hayallerimizi gerçekleştirecek noktada değiliz.

"İSMİNİ ALİ TARAN BULDU"

Dijital dediğin zaman bambaşka bir dünya. İsmi belli. Ali Taran buldu. Bayıldım. Güzel bir platform olacak. İçerik olarak da ciddi zengin olacağını düşünüyorum. Benim hayalini kurduğum bir projem var bir sürpriz programı. Onu yapacağım. Kendime bir ekip kuruyorum bu program için. Çok iddialı bir model programı yapacağız. Türkiye'nin en iyi modellerini seçeceğiz. Onun dışında belgesellerimiz var. Çok önemli birimlerden çok önemli destek alacağımızı düşünüyorum.

Exxen abonelik ücretleri ne kadar?

Exxen abonelik ücretleri henüz belli değil. Netflix platformuna yakın fiyatların olacağı fakat açılış noktasında büyük sürprizlerin yer alması bekleniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@