Eyüpspor'un Altay'dan 19 yaşındaki genç yetenek Kazımcan Karataş'ı 5 yıllığına renklerine bağladıktan hemen sonra iki yıllığına Galatasaray'a kiralaması sosyal medyada çeşitli iddialara neden oldu. Eflatun-sarılı ekibin asbaşkanı Fatih Kulaksız, iddiaları yalanlarken 'Galatasaray'ın arka bahçesi' olarak anılmak istemediklerini kaydederek "Bunlar birer yatırım projesi, hülle değil. Galatasaray'ın arka bahçesi gibi anılmak istemiyoruz" diye konuştu.

TFF 1. Lig ekiplerinden Eyüpspor, geçen sezon Altay'da gösterdiği performansla adından söz ettiren 19 yaşındaki sol bek Kazımcan Karataş'ı kadrosuna kattı. İstanbul temsilcisi genç oyuncuyu iki yıllığına Galatasaray'a kiraladı.

Beşiktaş ve Galatasaray'ın kadrosuna katmak için rekabet ettiği oyuncunun eflatun-sarılı takıma imzası sosyal medyada çeşitli iddialara neden oldu.

Ahmetcan Kaplan, 10 milyon euro karşılığında Ajax'da! Ahmetcan Kaplan, 10 milyon euro karşılığında Ajax'da!

"HÜLLE DEĞİL PROJE"

Spor Arena'dan Burak Akın'a konuşan Eyüpspor asbaşkanı Fatih Kulaksız, Galatasaray'ın 'arka bahçesi' olarak anılmak istemediklerini kaydetti.

Kazımcan Karataş transferinin hülle değil, proje olduğunu vurgulayan Kulaksız, şunları söyledi:

"Bunlar birer yatırım projesi, hülle değil. Eyüpspor olarak genç bir oyuncuya yatırım yaptık. Biz hem girişimci hem de yatırımcı bir kulübüz. Kazımcan Karataş değerinde 4-5 oyuncu daha oyuncu transfer edeceğiz. Transfer ettiğimiz futbolcuları Türkiye'nin lokomotif kulüpleri vasıtasıyla vitrine çıkarıp Avrupa pazarına sunmak istiyoruz. Galatasaray'ın arka bahçesi gibi anılmak istemiyoruz. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzospor'la iş birliği yapmaya hazırız"