Fatih Erbakan 'çocuk evlilikleri'ne verilen hapis cezasını böyle çürüttü

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katıldığı canlı yayında çocuk evlilikleriyle ilgili tartışma yaratan açıklamalarda bulundu. Anadolu'da yıllardan beri 14-15-16 yaşında evlenip mutlu yuvalar kurulduğunu belirten Erbakan, "15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası geçerlidir" diye konuştu.

Siyaset 20.05.2020 - 18:30 20.05.2020 - 18:30

Youtube üzerinden yayın yapan Biz10 TV’de Zeynep Uzun sorularını yanıtlayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, çocuk evlilikleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Erbakan şöyle konuştu;

"15 YAŞINDA BİR ÇOCUK RIZASI İLE 50 YAŞINDA BİR İNSANLA İLİŞKİ KURAMIYORSA, NİKAHSIZ KURDUĞU ZAMAN BUNDA SORUN YOK"

"Anadolu’da yıllardan beri büyüklerimiz 14-15-16 yaşında evlenmiş, mutlu yuva kurmuşlardır. 15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası geçerlidir. 15 yaşında çocuk rızası ile 50 yaşında bir insanla ilişki kuramıyorsa, nikahsız kurduğu zaman bunda sorun yok bu serbest. O zaman bunu da engellemeniz lazım. 14-15-16 yaşındaki çocuk 50 yaşında birinden hamile kaldığında, o hamile kaldığı adamı hapse atıyor musunuz? Ceza veriyor musunuz? Böyle adaletsizlik olur mu? Bizim söylemek istediğimiz bu.

"ZİNA SUÇ OLMAKTAN ÇIKTI BU ÜLKEDE"

Burada annenin, babamının, çocuğun rızası öbüründe, 15 yaşındaki çocuk rıza gösteremez diyorsanız demekki 30-40-50 yaşında bir adamla birliktelik kurduğunda, bu çocuk taciz edilmiş, tecavüze uğramış sayıyorsanız, onun cezası neden yok? Haliyle zina suç olmaktan çıktı bu ülkede. Çocuğun kendisinin beyanı yoksa, benim rızam dışında oldu demiyorsa bunun cezası yok. 15-16 yaşındaki kıza soruyorlar. Hayır şikayetçi değilim diyor. O zaman bunun cezası yok."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@