Fatih Erbakan: Gün, yaraları sarma günüdür!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Elazığ'da yaşanan deprem felaketinden sonra bölgeye giderek hayatını kaybedenlerin aileleri ile yaralıları ziyaret etti. Elazığ ziyaretinde konuşan Dr. Erbakan, "Elazığ halkının dertleriyle dertlenmek ve acılarına ortak olmak için buradayız. Gün yaraları sarma zamanı." dedi.

Gündem 28.01.2020 - 12:46 28.01.2020 - 12:46

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Genel Başkan Yardımcıları Mahmud Altunsoy ve Zafer Emanetoğlu, Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Akman, MKYK Üyesi Mehmet Gül ve partililerden oluşan heyetle deprem felaketinin yaşandığı Elazığ'a gitti.

'GÜN BİR OLMA GÜNÜ,'

Birçok vatandaşın hayatını kaybettiği Elazığ Sürsürü Mahallesi'ni ziyaret eden Dr. Erbakan, olay yerinde incelemelerde bulundu. Yardım ekipleriyle görüşerek çalışmalar hakkında bilgi alan Erbakan enkaz alanı çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu: "Gün bir ve beraber olma günüdür." diyen Dr. Erbakan, "Elazığ halkının dertleriyle dertlenmek ve acılarına ortak olmak için buradayız. Teşkilatlarımız ilk günden itibaren arama kurtarma faaliyetlerine destek sağladılar. Ayrıca depremden etkilenen vatandaşlarımız için Türkiye'nin dört bir yanından gelen yardımları dağıtmaya da devam ediyorlar. Deprem sonrası devletimizin ve tüm kurumların hızlı müdahalesi bir çok hayatın kurtarılmasına vesile oldu. Tabii afet alanına müdahalede hızlı olmak önemli olduğu kadar depremden önce yapılması gerekenler de önem arz ediyor. Tabii şu anda zaman yaraları sarma zamanı. Allah bir daha böyle bir acıyı milletimize yaşatmasın diye dua ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören yaralıları da ziyaret eden Dr. Erbakan, Afganistanlı Tekvando hocasının kurtardığı Kübra Çiçek ile sohbet etti. Burada da konuşan Erbakan, Türkiye'nin konuştuğu depremzedeyi elleriyle kazıyarak kurtaran Suriyeli Mahmut'tan sonra bir kez daha İslam kardeşliğinin örneğini göstermesi bakımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Elazığ’daki ziyaretlerini tamamlayan Yeniden Refah Partisi heyeti, depremin etkisini hissettirdiği Malatya Doğanyol'a geçti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@