Fatih Portakal mesleğe eniştesinin torpiliyle girdiğini itiraf etti

FOX TV'deki görevinden ayrılıp, mesleği bıraktığını belirten Fatih Portakal televizyonculuğa torpille başladığını 2013 yılında Milliyet'e verdiği röportajda açıkladığı ortaya çıktı.

Gündem 26.08.2020 - 14:49 26.08.2020 - 14:49 Bülent Deniz

İktidar karşıtı açıklamalarıyla öne çıkan FOX TV'nin ana haber sunucusu Fatih Portakal, ani bir kararla mesleği bıraktığını açıklamıştı. Şaşkınlıkla karşılanan açıklamanın ardından 'Neden mesleği bıraktı?' soruları tam olarak cevabını bulamadı. Bu gelişmenin ardından Portakal'ın televizyonculuğa nasıl girdiği de merak konusu olmuştu. Portakal, bundan 7 yıl önce televizyonculuğa 'torpille' girdiğini itiraf etmişti.

ENİŞTEMİN TORPİLİYLE TELEVİZYONCU OLDUM

Milliyet'ten Senem Aydın'a 19 Eylül 2013'te konuşan Portakal, ''Televizyonculuğa 1997’de başladım. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunuyum. Üç yıllık bir Avustralya macerasından sonra 1996’da Türkiye’ye geldim. Ben bu işe torpille başladım. Ondan sonraki her aşamaya tırnaklarımla kazıyarak geldiğim için çekinmeden söyleyebiliyorum. Rahmetli eniştem Dr.Rıza Arpaz’ın. Kartvizitinin arkasına “Sana gönderdiğim yeğenimdir, yardımcı olursan sevinirim” gibi bir not yazıp, beni Ufuk Güldemir’e yolladı. Onun sayesinde Star İzmir Temsilciliği’nde işe başladım. 2006 yılına kadar İzmir’de kaldım. Taşrada çalışmak zordur. Ne para kazanabilirsin, ne yükselebilirsin, ne işinin hakkını tam olarak verirler. O yüzden İstanbul’a gelmeye karar verdim. Mehmet Ali Birand, “Seni İstanbul’da istiyorum” demişti. Her yerden adam keşfetme gibi bir özelliği vardı. 4-5 yıl kadar onun ekibinde muhabir olarak çalıştım.'' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@