Fatih Portakal Türkiye'yi sömürgecilikle suçladı!

Murdoch medyasının Türkiye ayağı Fox TV'nin haber sunucusu Fatih Portakal, bugünkü ana haberde Türkiye'nin Libya'ya asker göndermesini 'sömürgecilik faaliyeti' olarak tanımladı. Televizyonları başında bunu izleyen vatandaşlar da bu skandala sessiz kalmayarak sosyal medyadan Portakal'ı ve Fox TV'yi uyardı.

Dosya 07.01.2020 - 00:02 07.01.2020 - 00:02

Fox TV sunucusu Fatih Portakal, Türkiye'nin Libya'ya asker göndermesini skandal sözlerle eleştirdi. Türkiye'yi emperyalist olmakla ve sömürgecilikle suçlayan Portakal, Türkiye'nin amacının petrol ve doğalgaz olduğunu söyledi.

Emperyalist devletlerin Dünya'nın göbeği Ortadoğu'yu kan gölüne çevirmesini ve mazlumları katletmesini görmeyen Murdoch uzantısı Fox TV ve Portakal meseleyle alakalı şunları sarfetti:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğalgaza muhtaç mıyız? Muhtacız diyor. Türkiye'nin gidiş sebebi belli zaten.

Bırakın siz onu Libya'da ezilenler var Hafter darbeci o öyle şu böyle, demokrasi insan hakları, özgürlük; belli Türkiye'nin neden gittiği. Ve neden bir koruma şemsiyesi oluşturmak istediği. Anlaşmanın içeriği belli aslında doğalgaz ve petrol...

Türkiye'de bu duruma geldi ya. Emperyalistleri biz niye eleştiriyoruz. İnsanların doğal kaynaklarını sömürüyorlar, onu yapıyorlar bunu yapıyorlar"

Haber Vakti

Yorumlar (1)