Fatih Portakal'dan skandal açıklama! DİSK'lilere sahip çıktı...

FOX'un provokatör sunucusu Fatih Portakal, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlamasına uymayıp insan hayatını tehlikeye atarak 1 Mayıs kutlaması için Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen DİSK'lilere sahip çıktı.

Gündem 01.05.2020 - 12:38 01.05.2020 - 12:38

Dünyada ve ülkemizde ölümlere neden olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla Türkiye topyekün bir mücadele veriyor. Uzmanların ‘Sosyal mesafenizi koruyun’, ‘Kalabalıklardan uzak durun’ şeklindeki tavsiyeleri sonucu toplu yaşam alanları ve ibadathaneler geçici süreyle kapatıldı.

Devlet vatandaşlarının can sağlığını düşünürken bazıları hala bu durumu hiçe saymaya devam etti.

DİSK'LİLER PROVOKASYON PEŞİNDE!

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve yanındakiler koronavirüs salgını önlemeleri kapsamında sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen Taksim Meydanı'na yürümek istedi.

Uyarılara kulak asmayan Çerkezoğlu ve Genel Sekreterinin de aralarında olduğu DİSK'liler polis tarafından gözaltına alındı.

FATİH PORTOKAL YİNE SAHNEDE

FOX'un sunucusu Fatih Portakal, gözaltılara tepki gösterdi.

İnsanların camilere gidip ibadet edemediği, sağlık çalışanların aileleriyle bir araya gelemediği böyle ortamda DİSK'lilerin insan hayatını hiçe sayan bu provokasyonuna sahip çıkan Portakal, bir de mağduru oynadı.

İşte Fatih Portakal'ın o açıklaması:

"TR demokrasinin sadece cümleler içinde varolduğu ülke. Tunceli’de valilik 1 Mayıs pankartına tahammül edemez. Birçok işçinin calışmaya mecbur kılındığı bugün DİSK’in temsili Taksim istegi gözaltıyla sona erer. Demokrasi, güçlünün hep haklı ve ezmesi gereken bir yönetim olmasa gerek!"

Yeniakit

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@