Fatih Terim''den 'Ghezzal' açıklaması!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Fernando Muslera, PSV Eindhoven ile oynanacak rövanş öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Spor 27.07.2021 - 17:55 27.07.2021 - 17:58

Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde;

İlk maçta 3'lü oynadık, 4'e döndük. Arkadaşlar, bir strateji yaparsanız, bu da onlardan bir tanesiydi. Oyunu tutmak istedik. Daha az pozisyon vermek istedik. Bunu 15-20 dakika düşündük. 17. dakikada normal düzene döndük. Bizde bir huy vardır, o gün değişik olan neyse, ona gönderme yapılır. Kazansanız, dahi olursunuz. Çok sık konuşmadığımız için sanırım bazı şeyleri yanlış anlıyoruz. Ya da söylenenlere inanıyoruz.

"BANA DENK GELİR AMA ŞİKAYET ETMEM"

Mayıs'tan sonra olanlara iyi bakmak lazım. 11 oyuncu kaybettik. Mali sıkıntılar, UEFA'nın cezalandırması nedeniyle 3 sene oyuncu kiraladık. Bu bana denk gelir ama ben şikayet etmem. Belhanda, Donk, Linnes, Okan, Şener ve bizle de değil. Toplam 11.

"BİRDENBİRE OĞULCAN'A LİSANS VERMEDİLER"

Birdenbire de Oğulcan'a lisans vermediler. Yedlin ve Emre Akbaba da korona oldu. Olduk 13-14. Sağ bek yok, orta saha sıfır. Bir tane var Aytaç! O da 6 numara değil, 8 numara Ben bunları demedim, demiyorum da.

"İSTEMEMİŞİM, ALIOSKI, 3 SENE 7,5 MİLYON EURO

Biz sezonu açtığımızda seçim yapılmamıştı. Galatasaraylılar, beni iyi dinlesin. Ben ve başkanımız da aynı fikirde. Kısa sürede kalite için bu finansal yükün altına girmeyeceğiz. Ben bazı isimleri istememişim! Ezgjan Alioski 3 sene 7,5 milyon euro!

"3-1'DEN SONRA PSV'NİN POZİSYONU YOK"

Biz 3 seneden vazgeçmedik. Hiçbir zaman da böyle bir şey demedim. Belki de kimsenin başına gelmeyecekler şeyler, benim başıma geldi. 75. saniyede gol yedik, ne çalıştıysak oradan yedik. 3-1'e kadar PSV'nin pozisyonu yok ama biz pozisyon bulmakta zorlandık.

"GALATASARAY EN İYİ OYNAYAN TAKIMDI"

"İki sene şampiyon olduk. Türkiye Kupası ve Süper Kupayı aldık. 8 galibiyetle gelirken, pandemi çıktı. O günden bugüne istikrarı oturtamadık. Bazı bölgede 2 oyuncumuz varken onları kaybettik, 3 oyuncumuzu sokmak zorunda kaldık. Bunlar istikrardan uzak şeyler. İki golle şampiyonluğu kaybettik. Önceki sene Galatasaray sizlere göre en iyi oynayan takımdı. Pandemi nedeniyle istikrarı kaybettik, buralara da çok girmek istemiyorum."

"20-25 ARASI YETENEKLİ OYUNCULARIMIZ OLACAK"

"Boey yeni sağ bekimiz, Alex de Rumen orta saha oyuncumuz, Van Aanholt da sol bekimiz. 20-25 yaş arası yetenekli oyuncularımız olacak. Ben, ekibim ve scoutlarımızın uzun zamandır izlediği oyuncuları almaya devam edeceğiz. Rakamlarımı da dikkatli izleyin."

"MORUTAN ÇOK İYİ BİR FUTBOLCU"

"Morutan çok iyi bir futbolcu, çok da beğeniyorum. Bize haber yollamış, ben de izledim. Makul bir paraya herhalde Galatasaray'a yok demez. Hakikaten zevk verecek oyunculardan biri. O zevki de daha önce abileri burada verdi."

"GHEZZAL'I REDDETMEDİM, AKSİNE ÇOK İSTEDİM"

"Rachid Ghezzal'ı reddetmedim, aksine çok istedim. Ben ve başkan da. Bana sormadan bu tip şeylere inanmayın. Bu manipülasyonu yapıyorlar. Sonunda böyle söyleyince, doğrusu meydana çıkıyor."

"15-16 YAŞINDAKİ BİR OYUNCUYA 20 MİLYON VEREBİLİR MİYİZ"

"Ben makasın açıldığını her dakika söylüyorum, özellikle de ekonomik olarak. Dolayısıyla idari ve teknik olarak tesirlerini de hep beraber görüyoruz. Ekonomik olarak yetişme imkanımız yok. Bu oyuncuyu onlar buluyor da biz nasıl bulmuyoruz diyorlar, buluyoruz. 15-16 yaşındaki bir oyuncuya 20 milyon verebilir miyiz? 8 yaşındaki bir oyuncuya 4 milyon versek kıyamet kopar. Onlar da buluyor, biz de buluyoruz. Belki tarihte ilk defa altyapımıza bir bütçe koyacağız."

PSV MAÇININ 11'İNİ AÇIKLADI

PSV maçının ilk 11'ini açıklayan Terim, "Muslera, Yedlin, Luyindama, Marcao, Ömer, Emre, Aytaç, Sekidika, Kerem, Muhammed, Barış. Yarınki 11'imiz bu şekilde. Emre Akbaba henüz karantinada. Dolayısıyla böyle çıkacağız." dedi.

FERNANDO MUSLERA: "BÖYLE OLSUN İSTEMEZDİM"

Fernando Muslera: "Talihsiz bir maç yaşadım. Kalecilerin kariyerlerinde bu tip şeyler olabiliyor. Böyle olsun istemezdim. Pek çok destek mesajı aldım. Türkiye'deki kalecilerle sürekli görüşüyorum. Çıkarmam gereken dersleri aldım. Başta hocam, taraftarlar ve herkes bana destek verdi. Benim için en büyük kâr bu oldu. Fizik ve mental olarak hazır geldim. Önemli bir şampiyonadan çıktım, maç oynadım ve bir haftada pek çok şey kaybetmezsiniz. Kalecilerin ve futbolcularsın hayatında bu tip maçlar olabiliyor. Daha iyi olmak için bu maçlardan da ders almak lazım."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@