Fatmanur Altun'dan dikkat çeken hareket! Kaftancıoğlu teşekkür etti...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun, sosyal medya üzerinden kadın siyasetçi ve gazetecilere yapılan taciz ve hakaretleri eleştirdi.

Gündem 17.05.2020 - 17:14 17.05.2020 - 17:14

Gazete Damga'da yer alan habere göre, Sosyal medya üzerinden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazeteci Nevşin Mengü ve oyuncu Berna Laçin’e yönelik taciz ve hakaret içeren mesajlar atıldı. Bu çirkin mesajlara bir tepki de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun’dan geldi. Altun kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kadınları hedef alan şiddet ve tehdit dilinin inandığımız ve savunduğumuz değerlerle hiçbir alakası yoktur ve bundan sonra da olmayacaktır. Bu ülkenin aydınlık yarınları için mücadele eden kadınlar olarak bu dilin ve anlayışın her zaman karşısında yer almaya devam edeceğiz" dedi.

Altun ikinci tweet’inde, evinin CHP'liler tarafından fotoğraflanması olayına gönderme yaptı. Altun mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bu tartışmada adı geçen kadınlardan biri, üç adamını gönderip evimin fotoğraflarını çektirerek mahremiyetimizi ve çocuklarımın güvenliğini hiçe saymış olsa da bahsi geçenler bizim açımızdan değişmez ilkelerdir. Bu ilkeleri herkes için savunmaya devam edeceğiz."

Bize bir özür borcunuz var

Kaftancıoğlu da, Altun’un destek tweet’ine teşekkür ederek, "Kadın önsezinizle evinizin fotoğrafını çektirmediğim ve başta çocuklarınız olmak üzere olumsuz herhangi bir durumda herkesten belki de eşinizden hızlı orada olacağımı hissedeceğinizi düşünüyorum. Dayanışmayla" mesajını paylaştı. Daha sonra Altun ve Kaftancıoğlu arasında ilginç bir yazışma gerçekleşti. Altun Kaftancıoğlu'nun teşekkürüne, "O halde sizi iftira tweet’lerinizi silip, kamuoyu önünde kendiniz ve partiniz adına özür dilemeye davet ediyorum. Hakikate bir borcunuz var" karşılığını verdi.

Altun'u kahveye davet etti

Fatmanur Altun'un özür talebinin ardından Canan Kaftancıoğlu, "Hakikate hepimizin su gibi ihtiyacı var. Hakikate ulaşma adına ben sizi bir iftar sonrası kahveye davet ediyor ve hakikatin ortaya çıkmasına vesile olacağına inanıyorum. Birlikte ortaya çıkaracağımız hakikat inanıyorum ki özür dilemesi gereken her kimse o özrü diletecektir" önerisinde bulundu. Fatmanur Altun ise "Dışarıdan şık bir teklif gibi görünse de özür dilemesi gereken siz ve partinizsiniz. Kaldı ki hiçbir özür, aile olarak yaşadığımız travmayı ortadan kaldıramaz. Bu olayda, şahsınız ve partinizden asgari bir özürle başlamayan her konuşma, samimiyetsizlik duvarına çarpmaya mahkum" ifadelerini kullandı. Kaftancıoğlu da Altun'a "İçeriden de samimi bir teklif olduğunu hissettirebilmeyi çok isterdim doğrusu Hakikate ulaşmanın tek yolunun koşulsuz, önyargısız ve her türlü şartlanmışlıktan arınmış bir arayış olduğunu hatırlatarak kadınların bu arayışta çok daha başarılı olduğunu tarihten biliyoruz. İyi geceler" karşılığını verdi.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@