Piyanocu Fazıl Say, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verdiği desteklerinden dolayı pişman olduğunu açıkladı.

Çıktığı Karadeniz turunda Nagihan Alçı ile fotoğraf karesi sosyal medyaya düşen Ekrem İmamoğlu'na tepkiler büyümeye devam ediyor. Son olarak ünlü piyanist Fazıl Say, İmamoğlu'na destek verdiği için pişman olduğunu açıkladı. 

fazıl say imamoğlu-1

DESTEK VERDİĞİ İÇİN PİŞMAN OLDU

Fazıl Say, daha önce konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "10 yıl önce yaşadığım Hayyam Retweet davasında, ceza almam için Televizyonlarda yaygara koparan, algı yaratan, ve ceza almamı da başaran gazeteci kadın, gönlümün en uzağında bile yeri yoktur. Ve onunla poz vermiş biri. O da o uzaklara gitti. Şimdi ne olacak?" demişti.

Fazıl Say gibi çok sayıda muhalif ünlünün eleştirilerini dile getirmesinin ardından konuya değinen İmamoğlu'nun "Vız gelir tırıs gider" ifadesi bardağı taşıran söz oldu.

 İmamoğlu'nun bu açıklamaları sonrası Fazıl Say, Instagram hesabından konuya ilişkin bir video yayınladı. Yaptığı açıklamada verdiği destekten ötürü pişman olduğunu belirten, İmamoğlu'nun gözünden düştüğünü ifade etti.

"YAKINLARI BİLE ELEŞTİRİRKEN BEN ONU SAVUNDUM, MAĞDUR EDİLDİM"

Son yaşanan olaylardan sonra herkes gibi şaşkın olduğunu belirten Say, ''Yakınları bile Ekrem İmamoğlu'nu eleştirirken ben onu savundum ve mağdur edildim.'' dedi.

AK Partili Özhaseki, masanın altındaki HDP'yi işaret etti: Erdoğan düşmanlığında bir araya geliyorlar AK Partili Özhaseki, masanın altındaki HDP'yi işaret etti: Erdoğan düşmanlığında bir araya geliyorlar

"SON YAŞANAN OLAYLARA HERKES GİBİ ŞAŞKINIM"

İmamoğlu’nu savunduğu için kamuoyundan af dileyen ünlü piyanistin açıklaması şu şekilde:

''Ekrem İmamoğlu'nun özellikle ikinci seçiminde tüm imkanlarımla destek verdim. İmamoğlu'nu herkesin eleştirdiği konularda bile desteğimi esirgemedim. Hatırlarsanız kar yağdı hayat kilitlendi İstanbul'da... O konu da bile azar işittim. Yakınları bile bunu doğru bulmuyordu. Son yaşanan olaylarda ben de hepimiz gibi şaşkınım. Cumhurbaşkanı adayı değilken neden başka şehirlerde miting yapar diye yadırgadım. Bunu basın ordusuyla yapmasını yadırgadım. Yanında taşıdığı insanları yadırgadım.

Nevşin Mengü Ekrem İmamoğlu’nu topa tuttu! Yaptığı ‘yanlışları’ tek tek sıraladı…Nevşin Mengü Ekrem İmamoğlu’nu topa tuttu! Yaptığı ‘yanlışları’ tek tek sıraladı…

"GÖZÜMDEN DÜŞTÜ"

Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ekrem İmamoğlu'nu savunmuş biri olarak hesap verme durumu yaşattı bana. Ben de mağdur edildim kusura bakmasın. Dolayısıyla toplumlardan af diliyorum, pişmanlığımı da söylemek istiyorum. Ondan sonra vız gelir tırıs gider, akıllı olun diyerek topluma ayar vermeye kalktı. Hiç hoş olmadı. Gözümden düştüğünü belirtmek istiyorum. Bu benim kişisel görüşüm. Lütfen bunu anlayın.''