Ferhat Koç için eski siyasetçilerden taziye mesajları!

Milli Gazete eski Ankara Temsilcisi Ferhat Koç, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Koç'un vefatını Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Vefat haberini alan Şevki Yılmaz ve daha birçok eski siyasetçi taziye mesajı yayınladı.

Gündem 13.11.2020 - 11:07 13.11.2020 - 11:07

Dün koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Milli Gazete eski Ankara temsilcisi Ferhat Koç'un vefat haberini Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu duyurmuştu.

Vefat haberini öğrenen birçok siyasi isimden taziye mesajları geldi.

İlahiyatçı hatip aynı zamanda Refah Partisi'nin eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, vefat haberine ilişkin yayınladığı mesajda merhuma rahmet dilerken şu ifadelere yer verdi;

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم"
‎انا لله وانا اليه راجعون الله يرحم

İnnâ lillâh ve İnnâ ileyhi Râciûn‬

‪Merhum Prof.Necmeddin Erbakan hocamızın Basın Müşavirlerinden Yazarlarımızdan Dava Gönül İnsanı Ferhat Koç kardeşimize ‬
‪Allah (c.c),Rahmet eylesin, Makamını  sevenleriyle Cennet eylesin! Ailesine Sabır ve Başsağlığı Lütfeylesin. Amiin ‬
‪Elfatiha"

Taziye mesajı yayınlayan isimlerden biri de Refah Partisi eski Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Çelik oldu.

Çelik, sosyal medyadan yayınladığı mesajında vefat eden usta gazeteci Ferhat Koç ile yakınlığını vurguladı. Halil Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Dostum, kardeşim Ferhat Koç’a Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Benim yol arkadaşım, gönüldaşım idi rahmetli Ferhat Koç. Ayrılmaz ikili idik. Şimdi ben yetim kaldım. Kırk yılı aşkın dost idik, kardeş idik Ferhat ile ikimiz. Rahmetli Erbakan hocamızın sırdaşı idi mübarek sakallım. Hocam ile olan ilişkisini ve seyahatlarını  bir bir anlatsa  ansiklopedi olurdu.
Yazarlar Birliğinde  D. Mehmet Doğan ve  İbrahim Ulvi Yavuz beylerle hep ısrarla bunları yazmasını istedik durduk. Onu çok sıkıştırırdık. O , yazmaktan çok konuşmayı seviyordu. Siz bir konu anlatırken araya girer ve O ,mutlaka bir hatıra anlatırdı.
İşte bugün tüm bildikleriyle , oniki gün korona belasıyla mücadele ederek güzel bir cuma gecesinde Hakka yürüdü. Bizleri  güzel dostlarımız  arkada bırakarak  asli yurtlarına  bir bir hicret ediyorlar. Bu sene kimler gitmedik kimler? Nice dostlarımız ayrıldı aramızdan. Selam olsun önden gidenlere.
Benim evlad-ı fatihan kardeşim ; senin  kederli ailene ,dostlarına  ve tüm sevenlerine  Allah’tan sabırlar diliyorum.

İbrahim Halil Çelik
( Gönüldaşın ve yol arkadaşın )"

FERHAT KOÇ KİMDİR?

Ferhat Koç, gazeteci-yazar. 11 Haziran 1949, Ankara doğumlu. Ankara Gazi Lisesi (1960), AÜ İlâhiyat Fakültesi (1973), Diyanet İşleri Başkanlığı (1973-75) ve Vakıflar Genel Müdürlüğünde (1975-78) verdiği hizmetlerden sonra 1979’da Millî Gazete’ye geçti ve o tarihten itibaren çalışmalarını Millî Gazete’nin Ankara Bürosunda sürdürdü.

Yazıları Millî Gazete, Yeni Devir, Panel gazete ve dergilerinde yer aldı. Yazılarından dolayı Irak Büyükelçiliği'nin Barış ve Özgürlük Ödülünü, Batı Trakya Derneğinin Ahmed Sadık Barış Ödülünü, MÜSİAD Ankara Şubesinin Bosna-Çeçenistan Ödülünü aldı. Türkiye Yazarlar Birliği, Birlik Vakfı üyesidir. Kur’anî Kaynaklarla Peygamberler Tarihi adlı bir eseri vardır.

İBRAHİM HALİL ÇELİK KİMDİR?

Siyaset adamı. 1 Ocak 1947, Şanlıurfa doğumlu. Şanlıurfa Lisesi (1966), Şanlıurfa Öğretmen Lisesi (1967), İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap-Fars Filolojisi Bölümü (1975) mezunu. İstanbul (1968-71) ve Şanlıurfa’da (1971-72) ilkokul öğretmenliği, Şanlıurfa’da Millî Eğitim müdür yardımcılığı ve Halk Eğitim başkanlığı (1975-84) görevlerinde bulundu.

1984 ve 1989’da RP’den iki kez Şanlıurfa Belediye Başkanı seçildi. 1991’de belediye başkanı iken RP’den Şanlıurfa Milletvekili seçilerek Meclise girdi. Şanlıurfa folkloru ve tarihi ile ilgili bilimsel araştırmaları olan Çelik’in yazıları Harran, Hilal, Millî Kaynak dergileri ile yerel gazetelerde yayımlandı. Türkiye Yazarlar Birliği, Birlik Vakfı (kurucu), ŞURKAV (kurucu) üyesidir. Şair Nezihe Hanım / Hayatı - Eserleri ve Gazelleri (1986) adlı bir eseri vardır.

Yorumlar