FETÖ, Andrey Karlov suikastıyla neyi planladı? Nedim Şener deşifre etti...

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener, FETÖ'nün Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastında neyi planladığını ortaya koydu.

Gündem 05.06.2020 - 19:10 05.06.2020 - 19:10

Uluslararası bir tehdit haline gelen FETÖ ile ilgili bilinmeyenler TVNET özel yayınında Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

KARLOV SUİKASTI PROVAYDI

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener FETÖ ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şener, 2007 yılında Türkiye’yi çıkmaza sokmak isteyen FETÖ’nün işlediği Rahip Santora cinayeti ve Hrant Dink suikastı öncesinde yaşananların yeniden tezgahlandığına dikkat çekti. Şener, geçtiğimiz hafta Üsküdar Kuzguncuk’taki kiliseye gerçekleştirilen saldırı ve Hrant Dink Vakfına gönderilen ölüm tehditleri ile Türkiye’de ırkçılık üzerinden algı oluşturulmaya çalışıldığını belirtti. Nedim Şener, Rus Büyükelçi Karlov suikastını de hatırlatarak, “"Bu bir provaydı bugünlerde bunun aslı meydana gelebilir" dedi.

POLİSLER ÜZERİNDEN ALGI

'FETÖ'cü polisler temizlenince 'Bakın meydan Nusracı, İslamcı, Işidci polislere kaldı, onlar da Rus Büyükelçi'ye suikast işledi' dedirtmek istediler. Bunun provokasyonunu yaptılar. Bu bir provaydı bugünlerde bunun aslı meydana gelebilir' ifadelerini kullanan Şener, FETÖ'nün tezgahını ortaya koydu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@