FETÖ yargıda halen güçlü mü? Dilipak'tan şok açıklamalar!

Son günlerde FETÖ davalarında yaşanan olayların ele alındığı Derin Gerçekler'de dikkat çeken açıklamalar yer aldı. Dilipak, yargıda yaşananları çok sert eleştirdi! Bazı Hakim ve Başsavcılar ne yapmaya çalışıyor? Mutlaka izleyin!

Gündem 22.01.2020 - 17:34 22.01.2020 - 17:34

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi değerlendirdiği Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de FETÖ davaları ele alındı.

"BAŞSAVCI, VEKİLLERİ ZAN ALTINDA BIRAKARAK NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?"

Derin Gerçekler'de yargıdaki FETÖ davalarını konuşan Dilipak ve Bülent Deniz ikilisi çok önemli örneklemeler üzerinden "Yargıda güvensizliğin bizzat bir takım yargı mensupları eliyle yapıldığı" iddialarını masaya yatırdı.

Bülent Deniz; ''Bir ilin başsavcısı, kısa bir süre önce basınla bir araya geliyor. Savcı bey açıklamasında: 'FETÖ'den yargılanan bir çaycı teyze için beni bir milletvekili aradı' ifadelerini kullanıyor. Başsavcı burada tüm vekilleri zan altında bıraktı. Başsavcı hangi partiden olduğunu söylememesine rağmen basında 'kim bu AK Partili vekil?' soruları sorulmaya başlandı. Bu vekil 'Çaycı ablanın masumiyeti üzerinden adaletin hızlı tecelli etmesini istiyoruz' talebinden başka bir şeyde bulunmuyor. Başsavcının FETÖ'cü dediği çaycı teyzenin, başsavcının açıklamasından 3 ay önce beraat ettiği çıktı. Tam bir facia...'' ifadelerini kullandı.

BÖYLE BİR TARTIŞMANIN TOPLUMA YANSIMASI YANLIŞ

''Erdoğan'a en büyük haksızlığı yapanların başında bu bürokrasi geliyor'' diyen Dilipak, ''Her şeye Erdoğan'ın yetişmesi bekleniyor. Yargıdaki durum ortada.. Yargıda bu türlü skandalllar oluyorsa, siyaset bunu onaramaz. Böyle bir tartışmanın topluma yansıması yanlış'' ifadelerini kullandı.

Habervakti

Yorumlar (1)