FETÖ'cüler ByLock'ta böyle 'eş siparişi' vermiş! Beyaz tenli, 1.65'ten uzun...

FETÖ’nün itirafçı olan izdivaç görevlisi Serkan K.’nin ByLock’ta 'LOVE' isimli bir grup kurduğu ve aralarında eski hâkim ve savcıların da bulunduğu üyelerinin ‘eş siparişi’ verdiği ortaya çıktı.

Gündem 10.03.2020 - 14:18 10.03.2020 - 14:18

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, FETÖ'nün Gaziantep ve Malatya'da 2014 yılı sonrası yargı mahrem imamı ve izdivaç görevlisi olarak görev yapan eski öğretmen Serkan K. hakkında sürdürülen soruşturma tamamlandı. Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Özcan, şüpheli hakkında örgüt yöneticiliği suçundan 21. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. Kabul edilen iddianamede şüphelinin ByLock yazışmalarına da yer verildi. Serkan K.'nın LOVE isimli grubun kurucusu olduğu, grup katılımcıları arasında eski hâkim ve savcıların da bulunduğu belirtildi.

Serkan K.'nin ByLock mesajlarında, "Akif Bey çok seçici bir arkadaş. Ten rengi beyaz olacak, boyu 165'ten yukarı, memleketi Zonguldak civarı olacak, güzel olacak gibi..." şeklinde yazışmalar tespit edildi.

‘Bekâr hâkim ve savcılar tespit ediliyordu’

Grup hakkında "İzdivaçtan sorumlu olan FETÖ/PDY mensubu üyelerin bulunduğu gruptur" diyen Serkan K., ifadesinde şunları anlattı:

"Malatya'da bulunan FETÖ/PDY mensubu bekâr hâkim ve savcılar sorumlu öğretmenleri tarafından tespit ediliyordu. Evlenip evlenmek istemediği, nasıl bir eş aradığı tespit edilip, bu tespitler bana Burak kod adlı Kenan T. isimli şahıs tarafından getiriliyordu. Ben bu bilgileri bilgisayar ortamında kaydedip şahsın resmiyle birlikte FETÖ/PDY örgütünün Türkiye izdivaç sorumlusu olan Ankara'da bulunan Ertuğrul kod adlı şahsa kullandığımız programlar üzerinden gönderiyordum. Her bölgeden toplanılan bilgiler Ertuğrul kod isimli şahısta toplanıyordu, ayda bir izdivaç toplantılarında birbirine uyan adaylar belirleniyordu. Toplantıda eşleştirilen adaylardan önce erkek olana durum anlatılıyordu, erkek olabilir derse, konu eşleştiği bayana bildiriliyordu. Bayan da evet derse, yüz yüze görüşme sağlanıp evlilik sürecinin takibi yapılıyordu."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@